Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Yamaha Ténéré 700 World Raid a Stéphane Peterhansel v dunách marocké pouště

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 12. 7. 2018 • 18:39
14
Zobrazit náhledy (14)
Yamaha Ténéré 700 World Raid Yamaha Ténéré 700 World Raid Yamaha Ténéré 700 World Raid Yamaha Ténéré 700 World Raid Yamaha Ténéré 700 World Raid Yamaha Ténéré 700 World Raid Yamaha Ténéré 700 World Raid Yamaha Ténéré 700 World Raid Yamaha Ténéré 700 World Raid
Yamaha v rámci vývoje nového modelu spustila projekt, který představuje prototyp Ténéré 700 World Raid v nejrůznějších podmínkách a tentokrát za jeho řídítka usedl Stéphane Peterhansel.

Yamaha se připravuje na rozšíření své nabídky o model Ténéré 700 World Raid, ale než k tomu dojde, tak jej vyslala na dobrodružnou cestu kolem světa. Ta poslouží při finální fázi vývoje a zároveň k propagaci značky i připravovaného sériového modelu.

Yamaha Ténéré 700 World Raid navazuje na koncept T7 z roku 2016 a jejím srdcem je osvědčený kapalinou chlazený řadový dvouválec o objemu 689 cm3 původem z úspěšného sériového modelu MT-07.

V rámci své cesty si novinka vyzkouší prakticky všechnu druhy terénu, nejrůznější podmínky a překonává i velké vzdálenosti. Motocykl přitom sedlají ambasadoři značky a nového typu, připravovaného pro sériovou výrobu.

První zastávkou celého projektu Ténéré 700 World Raid se stala Austrálie a prvním ambasadorem byl Rodney Faggotter, jezdec týmu Yamalube Yamaha Official Rally Team, který zná zdejší podmínky, má zkušenosti s terénními motocykly značky Yamaha i slavnou Rallye Dakar.

Rodney Faggotter se s novým strojem značky Yamaha v Austrálii zúčastnil akce Ténéré Tragics, která je se sérií speciálních výletů do více či méně náročného terénu určena právě pro jezdce na motocyklech ozdobených jménem Ténéré.

Druhou zastávkou projektu se stala poušť v Maroku, kde novinku značky Yamaha osedlal Stéphane Peterhansel, který třináctkrát vyhrál dakarskou rallye a z toho šestkrát na motocyklu řady Ténéré. Slavný jezdce vyzkoušel nový motocykl v místech, kde se původně konala Rallye Paříž-Dakar.

Třetí zastávkou se má stát Argentina. Zde bude prototyp testovat Adrien van Beveren, který v barvách Yamaha Racing na stroji Yamaha YZ450F třikrát zvítězil v závodě Enduropale du Touquet a úspěšně reprezentuje japonskou značku i v Rallye Dakar, když dojel na celkovém čtvrtém místě a od stupňů vítězů jej dělila jediná minuta. V rukou tohoto jezdce okusí prototyp terén, v němž se pohybují jezdci při posledních ročnících Rallye Dakar.

Čtvrté zastavení přivede celý projekt na evropskou půdu. Zde bude Yamaha Ténéré 700 World Raid postupně k dispozici několika úspěšným dobrodruhům a motocyklovým jezdcům. Prvním z nich bude Nick Sanders, který má při testování čerpat ze svých zkušeností cestovatele.

Následovat bude závodník David Frétigné, který má na svém kontě několik titulů z francouzského šampionátu Enduro, startoval v dakarské rallye a v roce 2015 se na motocyklu Yamaha XT1200Z Super Ténéré účastnil závodu Africa Eco Race.

Za řídítka prototypu značky Yamaha pak usedne i Herbert Schwarz, zakladatel společnosti Touratech, jejíž specializací jsou doplňky pro cestovní endura, zvyšující jejich odolnost a praktičnost během cest mimo zpevněné vozovky.

Cristóbal Guerrero, úspěšný jezdec kategorie Enduro, vyzkouší Ténéré 700 World Raid ve španělských podmínkách a celou akci ukončí v Itálii devítinásobný italský mistr v kategorii Enduro Alessandro Botturi, který s prototypem vyrazí v rámci Hard Alpi Tour do hor.

Yamaha nabízí svým příznivcům možnost průběh celého projektu sledovat prostřednictvím sociálních sítí a speciální stránky www.World-Raid.com.

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud