Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Yenko/SC Camaro se pyšní výkonem přes 1000 koní

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 21. 7. 2019 • 22:27
12
3
Zobrazit náhledy (12)
Yenko Stage II Camaro Yenko Stage II Camaro Yenko Stage II Camaro Yenko Stage II Camaro Yenko Stage II Camaro Yenko Stage II Camaro Yenko Stage II Camaro

Specialty Vehicle Engineering představuje Yenko/SC Camaro pro modelový rok 2020, přitahující pozornost svým vzhledem a ohromující výkonem svého osmiválce.

Společnost Specialty Vehicle Engineering má na svém kontě řadu úprav osobních automobilů, SUV i pick-upů zastupujících koncern General Motors. Pro své nejvýkonnější a nejexkluzivnější kreace používá tato firma označení Yenko/SC. Tyto automobily pak svým jménem, vzhledem i výkony navazují na úpravy vozů značky Chevrolet, které měl na přelomu šedesátých a sedmdesátých let dvacátého století na svědomí v Americe populární závodník Don Yenko.

Yenko/SC Camaro se pro modelový rok 2020 představuje prozatím „pouze“ ve vrcholném provedení s označením Stage II. Za ním se ukrývá kompresorem přeplňovaný osmiválec LT1 s hliníkovým blokem motoru, řadou kovaných komponentů, hlavami válců opracovanými CNC a objemem zvýšeným na 6,8 l z původních 6,2 l. Takto upravený motor  disponuje výkonem 745 kW (1012 k) a točivým momentem 1185 N.m.

Extrémní hodnoty výkonu a točivého momentu mají v modelovém roce 2020 mířit k zadním kolům výhradně prostřednictvím manuální šestistupňové převodovky. Na změny provedené v oblasti motoru navazují úpravy podvozku i brzdovém systému. Kontakt s asfaltem mají na starostí 20palcová kola Torque-Thrust obutá do pneumatik Michelin Pilot Sport 4S o rozměrech 295/30 ZR20 vpředu a  305/30 ZR20 vzadu.

Původní úpravy vozů značky Chevrolet, pod nimiž byl podepsán Don Yenko, má nové Camaro připomínat i svým vzhledem. Tomu odpovídá provedení nových aerodynamických prvků na karoserii spolu s pruhy a logy sYc (Yenko Super Car) i Yenko/SC na karoserii i v interiéru.

Pro modelový rok 2020 má vzniknout pouze 50 exemplářů modelu Yenko/SC Camaro Stage II. Na každý z nich se má vztahovat záruka na tři roky nebo 60.000 kilometrů a zákazníci mají poměrně široké možnosti volby finální podoby jejich vozu, což dokazuje i nabídka dvanácti základních odstínů laku karoserie, s nimiž lze kombinovat devět barevných verzí pruhů umístěných na bocích a kapotě vozu.

Zdroj: Specialty Vehicle Engineering

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
22. 7. 2019 12:13
Úpravci v USA
je jich tam opravdu mraky a dělají různé zajímavé limitky a spešl série. Kdo má peníze si přijde na své
22. 7. 2019 09:59
jasne
To je jasne přece. Musi bejt poctivej, tedy silnej jednoduchej, základ. A pak se to vykon šponuje spolehlive a snadno. A to uz prece vime par desitek let :)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud