Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zisk francouzské automobilky Renault loni výrazně klesl

ČTK ČTK 17. 2. 2019
48
31
Zobrazit náhledy (48)
Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar
Čistý zisk francouzského výrobce automobilů Renault se v loňském roce propadl o zhruba 35 procent na 3,45 miliardy eur (89 miliard Kč).

Oznámila to firma, v jejímž čele vloni ještě stál Carlos Ghosn. Ten byl v listopadu zadržen v Japonsku kvůli údajným finančním deliktům a v lednu odstoupil z funkce předsedy správní rady i výkonného ředitele Renaultu.

Tržby společnosti Renault se v loňském roce snížily o 2,3 procenta na 57,42 miliardy eur, a to mimo jiné kvůli odchodu z Íránu a slabšímu prodeji naftových automobilů. K poklesu čistého zisku přispěl rovněž nižší příspěvek od japonského partnera Nissan Motor.

"Rok 2018 byl zjevně obtížným rokem, ve kterém jsme čelili očekávaným a i neočekávaným těžkostem," uvedl Thierry Bollore, který v lednu Ghosna vystřídal ve funkci výkonného ředitele. Ghosn, jenž obvinění z finančních deliktů odmítá, se nyní nachází ve vazbě a čeká na zahájení procesu. Hrozí mu až deset let vězení a pokuta deset milionů jenů (přes dva miliony Kč).

Ghosn je architektem dlouholeté aliance Renault-Nissan, do které se v roce 2016 zapojila také automobilka Mitsubishi. Renault v současnosti vlastní v Nissanu podíl přes 43 procent, zatímco Nissan má v Renaultu zhruba 15procentní podíl. Nissan rovněž vlastní zhruba třetinový podíl v Mitsubishi a má nad touto japonskou automobilkou faktickou kontrolu.

Příspěvek Nissanu k zisku Renaultu v loňském roce činil 1,51 miliardy eur. To představuje pokles o 46 procent oproti roku 2017, kdy byl hospodářský výsledek Nissanu podpořen jednorázovými příjmy.

Související články

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - xxc
Renault - pochybná kvalita
| 18. 2. 2019
Dám kľudne foto, len dovolenkujem. Reklamáciu asi neuznajú, ale ktovie, do 12 rokov to možno pre hrdzavie a vymenia sedadlá.
renault a dacie
| 18. 2. 2019
Jako že jí prodává? Mám za to, že ji vlastní, tak v jakým smyslu od ní dává ruce pryč?
Renault - pochybná kvalita
| 18. 2. 2019
Prostě slovenskej Ada, tak co očekávat jinýho. :-!
Avatar - woody-alien
Renault - pochybná kvalita
| 18. 2. 2019
To určitě je. Nicméně u těch inzercí už zase vidím poznámky o financování a bonusu za protiúčet, čili reálná cena může být o něco výš. Ale i tak by se ti ta úchylka na Fordy pořádně prodražila. ;-)
Avatar - Ozzman
Renault - pochybná kvalita
| 18. 2. 2019
Ne, jsou stejně zlí, jako ten Renault, když nenechal svézt Jaroslavii v 1.6SCE >:D

Mimochodem, nemít svojí Ford úchylku a shánět teď auto, tak zrovna Mégan 4 kombi se dá v nějaké prostřední výbavě skladovka za 400 tisíc s 1.33 TCE 140, což je dle mne hodně dobrá nabídka.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku