Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

A zase ty emise... Nizozemsko sníží rychlostní limit na 100 km/h

ČTK ČTK 16. 11. 2019 • 02:40
215

Nizozemsko celostátně sníží maximální rychlostní limit na 100 kilometrů v hodině v rámci opatření, jejichž cílem je snížit emise.

Dosud byla maximální povolená rychlost v Nizozemsku 130 kilometrů v hodině. Nizozemský soud vládě od května uložil odložit realizaci tisíců projektů, jelikož Nizozemsko v uplynulých letech překračovalo limity EU pro emise dusíku. Emise dusíku ve vzduchu ve formě oxidů dusíku pocházejí především z osobních a nákladních automobilů a těžkých užitkových vozidel, která jsou poháněna naftou a která se využívají ve stavebnictví.

Podle Rutteho je omezení rychlosti nepříjemný krok. "Nikomu se to nelíbí, ale slouží to vyššímu zájmu, "poznamenal předseda vlády s tím, že opatření má zajistit, aby se Nizozemsko nezastavilo ve vývoji a aby země bezdůvodně nepřicházela o pracovní místa.

Zpravodajský web BBC napsal, že maximální rychlost 100 kilometrů v hodině bude platit přes den, zatímco v noci bude maximální rychlost 130 kilometrů v hodině jako dříve.

V uplynulých letech byla v Nizozemsku podle Reuters odložena realizace zhruba 18.000 projektů na stavbu dálnic, letišť, větrných elektráren a rezidenčních čtvrtí. Nizozemský výzkumný institut EIB zveřejnil odhad, že se při současném trendu do roku 2021 se o osm procent sníží množství realizací stavebních projektů a stát přijde o 40.000 pracovních míst.

Nová nouzová opatření také zahrnují změny v množství bílkovin v krmivu, což má pomoci snížit objem amoniaku v moči hospodářských zvířat. Zemědělci za poslední dva měsíce několikrát pořádali velké protesty z obav, že nejvíce nouzových opatření se bude týkat právě jejich sektoru.

Emise dusíku na obyvatele jsou v malém, hustě obydleném Nizozemsku čtyřikrát vyšší než průměr EU. Přibližně 61 procent emisí podle Reuters přitom pochází ze zemědělství.

Rutte dnes také oznámil, že v nadcházejících měsících budou oznámena další opatření, jejichž cílem je pomoci emise snížit.

Související články

Témata
Avatar - JohnyRnR
28. 2. 2020 16:36
Re: Hulení
Ti, co chtějí omezením rychlosti zachránit svět, tak ani nemusejí hulit, ti jsou úplně blbí od přírody...
Avatar - JohnyRnR
26. 11. 2019 10:51
Re: Nič nové pod slnkom.
A tím se zjistilo, že se na omezení rychlosti dá výborně, tedy bez práce vykazovat činnost a vybírat pokuty. Tak se to celé zabalilo do řečí o bezpečnosti, aby se lidi necukali a někteří idioti tomu věří dodnes.
Avatar - Beefcake
19. 11. 2019 09:18
Re: Hnus
Ty si riadny mimochodek.
Avatar - Ada je zase tady
19. 11. 2019 08:14
Re: Hnus
Stačí přesedlat na diesel Euro2 a uhlíková stopa se zmenší o třetinu i při stejné rychlosti...
18. 11. 2019 07:27
Hulení
Hulení prostě škodí, poškozuje mozek apod., toto je důkaz. :-(

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku