Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Alfa Romeo Stelvio odhaluje novou vrcholnou výbavu Veloce Ti

Ondřej Mára Ondřej Mára 10. 12. 2020 • 21:58
34
36
Zobrazit náhledy (34)
Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti Alfa Romeo Giulia Veloce Ti Alfa Romeo Giulia Veloce Ti Alfa Romeo Giulia Veloce Ti Alfa Romeo Giulia Veloce Ti Alfa Romeo Giulia Veloce Ti Alfa Romeo Giulia Veloce Ti Alfa Romeo Giulia Veloce Ti Alfa Romeo Giulia Veloce Ti Alfa Romeo Giulia Veloce Ti Alfa Romeo Giulia Veloce Ti Alfa Romeo Giulia Veloce Ti Alfa Romeo Giulia Veloce Ti

Označení Ti, tedy zkratka Turismo Internazionale, je dlouhodobě používáné pro vrcholné modely, které nabízejí tradiční italskou eleganci. A v kombinaci s označením Veloce se můžeme těšit i na sportovnost.

Nabídka modelu Alfa Romeo Stelvio pro modelový rok 2021 se rozrůstá o nový vrcholný výbavový stupeň Veloce Ti, který by měl kombinovat tradiční italskou eleganci, zdůrazňovanou u vrcholných modelů právě označením Ti (Turismo Internazionale) se sportovností, kterou označuje výraz Veloce.

V praxi to ale znamená především inspiraci vrcholným modelem Quadriofoglio, od kterého si model Veloce Ti půjčil sportovněji tvarovaný zadní nárazník s difuzorem. Kompletní body-kit je v barvě karoserie a v podbězích se vůbec poprvé objevují 21“ litá kola, která by se postupem času měla dostat i do nabídky dalších verzí modelu Stelvio.

Ještě větší podobnost s modelem Quadriofoglio je však patrná v interiéru, který po vzoru vrcholné motorizace nabízí sportovní sedadla čalouněná kůží a Alcantarou, černou stropnici, hliníková pádla řazení na sloupku řízení a doplňky z pravého karbonu. Stelvio Veloce Ti navíc dostalo ztmavená okna, tmavé rámečky oken a tmavě lakovaná označení „Stelvio“, „Q4“ a „Veloce Ti“.

Alfa Romeo Veloce Ti bude dostupná v kombinaci s dvojicí pohonných jednotek. Zákazníci si mohou vybrat buď 2,0litrový benzínový čtyřválec, nabízející výkon až 280 koní, nebo 2,2litrový vznětový čtyřválec o výkonu 210 koní. Motor je však pokaždé spojen s osmistupňovým automatem, který posílá točivý moment na systém pohonu všech kol Q4.

V rámci modernizace pro modelový rok 2021 pak modely Alfa Romeo Stelvio a Giulia dostaly několik společných vylepšení, která se týkají především technologií a konektivity. Nově je tak možné na dálku kontrolovat polohu vozu, předem si nastavit cílovou destinaci a odeslat ji do navigace, sdílet internetové připojení na palubě až s osmi lidmi, atd.

Kromě toho také automobilka zapracovala na asistenčních systémech, které nově nabízejí asistenci na druhé úrovni. Vozy tak mohou nabídnout funkci asistence jízdy v pruhu, aktivní tempomat, čtení dopravního značení, asistent pro jízdu v kolonách a po dálnicích, aktivní hlídání slepého úhlu, hlídání pozornost, atd.

Automobilka by měla začít přijímat objednávky na nový modelový rok vozů Alfa Romeo Guilia a Stelvio již touto dobou, na trh by pak novinky měly dorazit z kraje příštího roku. Zda se modernizace dotkne i cen, ale zatím netušíme.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
12. 12. 2020 16:52
Re: Jsem zarytej BYkupec
Je zajímaví, že u Stingeru si 80% bykupců zvolilo vrchlnou V6, zatímco ostatní motorizace se neprodávaly :-) :-) :-)
Avatar - Barrichello
12. 12. 2020 16:49
Re: Dokud konečně...
:-) :-) :-)

Jojo, 4hrnek ve fofrkládě ideálně v sazometu je to největší motoristický nebe.

Naštěstí to má pár lidí jinak no :-) :-) :-)
11. 12. 2020 18:42
Re: Dokud konečně...
Víš o mě úplné ho. no, zato se mě zde pořád snažíš lživě obviňovat a "soudit". To je opravdu velice směšná úchylka... :-[]
11. 12. 2020 14:59
Re: Alfa?
To asi taky, ale je fakt, že tam ty diskuse okupovali hlavně několik extrémně vulgárních a agresivních primitivů. Nedalo se to vůbec číst. :-( :no:
Avatar - iudex
11. 12. 2020 14:13
Re: Dokud konečně...
Nebuď vzťahovačný, nemyslel som Teba, ale toho skutočného vlastníka RWD Alfy s manuálom - speedfreda. ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud