Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Aplikace Blutacho: Revoluční služba pro dálkovou dopravu

Ivo Semrád Ivo Semrád 19. 4. 2019 • 23:10
7
Zobrazit náhledy (7)
Přestože dopravce má povinnost cestu plánovat, řidič si ji může ve své oblasti zkontrolovat Aplikace Blutacho

Česká společnost DC Nest uvedla na trh revoluční aplikaci pro dálkovou dopravu nazvanou Blutacho. Pomáhá řidičům i dopravcům.

Zúčastnili jsme se představení mobilní aplikace, která dopravcům ušetří administrativní náklady. Například na výpočet minimální mzdy v závislosti na tom, kterou zemí právě řidiči projíždějí, efektivní zpracování dat z tachografů a ukládání dokumentů na jednom místě až po informace o místní legislativě, právní servis a nonstop pomoc. Firma DC Nest, která aplikaci nazvanou Blutacho během dvanácti měsíců vyvinula, má domluvenou exkluzivní spolupráci s Volvo Trucks. Chystá expanzi na několik startovních trhů. Cílem investora je získat do dvou let stovky tisíc uživatelů po celé Evropě. Vzhledem ke zpřísňování podmínek pro výplaty řidičů v mezinárodní dopravě a snadné kontroly dat pomocí budoucího „inteligentního“ a tachografu je Blutacho velkým administrativním přínosem.

Aplikaci, která je plně kompatibilní s operačním systémem Android i iOS, nabízí výrobce v pěti jazykových mutacích. Vedle detailních informací o legislativních předpisech a státních svátcích třinácti zemí poskytuje desítky různých funkcionalit. Například pozná, kdy řidič překročí hranice. Systém pak z nahraných údajů zpracuje podklad pro výpočet mzdy v ČR a minimální mzdy v EU. Dále nabízí interaktivní manuály a instruktážní videa, jak správně nastavit tachograf. Poradí, jak správně a bezpečně zajistit náklad, umí pracovat s kartou řidiče a zjednodušuje firmám klíčovou administrativu.

„Máme v plánu proniknout s Blutacho do celé Evropy. Aktuálně se budeme soustředit především na Českou republiku, Slovensko, Německo, Polsko a severské země, kde nám otevírá dveře exkluzivní spolupráce s Volvo Trucks,“ dodává Lištiak.

„Poprvé jsme si aplikaci vyzkoušeli před dvěma měsíci a okamžitě nás zaujala. S podobně komplexním řešením jsme se nikdy předtím nesetkali, proto jsme DC Nest nechali představit Blutacho kolegům v Göteborgu,“ popisuje cestu z pražského Karlína až do centrály Volvo Trucks Vladimír Myslík, hlavní manažer školitelů Volvo Group Czech Republic. „Více než dvacet kolegů si ji obratem nainstalovalo, otestovalo a začali jsme řešit, jak ji dostat do podvědomí našich zákazníků v Evropě,“ doplňuje.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku