Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Armáda pozastavila přebírání vozidel Tatra kvůli závadám

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 24. 5. 2008 • 01:47
94
Armáda dnes pozastavila přebírání nákladních vozidel Tatra. Důvodem je závada kabin automobilů, do kterých při dešti zatéká voda.

Vojsko vyzvalo společnost Tatra Kopřivnice ke zjednání nápravy. ČTK to sdělila Jana Růžičková z generálního štábu české armády. Dodávky vozů Tatra jsou jedním z největších kontraktů české armády - za vozy by měla zaplatit 2,6 miliardy korun.

Pozastavení přebírání vozidel Tatra 810 dnes nařídil náčelník generálního štábu Vlastimil Picek. Zároveň přikázal kontrolu těch vozidel, které už armáda převzala. Vojsko do dnešního dne přebralo celkem 121 tatrovek a 72 z nich už předalo svým útvarům a zařízením.

Závadu objevili pracovníci na základně v Novém Jičíně. Ze 49 kontrolovaných vozů zjistili špatné těsnění kabin celkem ve 14 případech.

Nákup nákladních tatrovek, které mají nahradit zastaralé "vétřiesky", se od počátku neobešel bez problémů. Vojsko mělo původně první vozidla obdržet již v listopadu. Zakázka se však kvůli nesrovnalostem, které vyšly najevo během testů automobilů, zpozdila. První vozidla proto vojáci převzali až koncem března. Automobilce nyní za zpoždění dodávky hrozí vysoká pokuta.

Tendr na nákladní vozy Tatra je v poslední době zřejmě nejdiskutovanější státní zakázkou na automobily. Tatra při zadávání zakázky nezvítězila ve výběrovém řízení, ale byla vybrána přímo - s odůvodněním, že je potřeba podpořit český průmysl. Dohodu v prosinci 2006 podepsal tehdejší ministr obrany Jiří Šedivý.

Média navíc nedávno upozornila na skutečnost, že společnost Tatra Kopřivnice měla uzavřenou smlouvu s bývalým vojákem Pavlem Stoškem, který za provizi údajně pomáhal nákup tatrovek zprostředkovat. Firma však toto tvrzení popřela. Případem se zabývá protikorupční policie. Opoziční ČSSD chce zřídit parlamentní komisi, která by nákup vozidel Tatra prošetřila.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
26. 5. 2008 21:25
Re: Tatra vs. Praga V3S
V3S mala nasledovníka. Vynikajúceho nasledovníka. 15 prototypov v rôznych verziách, od auta veľkosti Avie až po armádnu šsťkolku. Vojenské skúšky-preukázaná výrazne lepšia priechodnosť ťažkým terénom ako u T815. Jeho kliatbou bolo, že ho vyvinuli komplet na Slovensku. Pražskí páni to proste a jednoducho zatrhli.
[odkaz]
25. 5. 2008 23:36
Re: Zatékání a otázky kvality.
;-)
Avatar - Ronault.
25. 5. 2008 23:34
Re: Zatékání a otázky kvality.
Ano, jde to vidět...
Ale Tvůj vzkaz na Žlutý kopec vyřídím, pan děkan bude mít jistě radost
25. 5. 2008 23:26
Re: Zatékání a otázky kvality.
Opet jsem zabredl do veci,ktere moc nerozumim,ale dal by se hodit nekam nalez od doktora a konzultace z MOTOLE...nikomu ty peripetie nepreju,ale pravdou je,ze fraktury kosti amikum jdou,my mame zase sqely detsky onkology...
25. 5. 2008 23:25
Re: Zatékání a otázky kvality.
viz reakce na Ronaulta..

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku