Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Aston Martin Valkyrie hlásí potíže, problémová má být i ovladatelnost

Ondřej Mára Ondřej Mára 21. 8. 2020 • 16:46
38
1
Zobrazit náhledy (38)
Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie

Již během prvních jízdních testů se mělo objevit několik významných potíží, které celý projekt přinejmenším opozdí. Podle některých spekulací by však mohly mít i vážnější důsledky.

Příběh extrémního silničního supersportu Aston Martin Valkyrie se totiž začal psát v době, kdy se značka vezla na vlně úspěchů. Navázala spolupráci s automobilkou Mercedes-Benz, představila modely DB11 či Vantage a po ekonomické stránce očekávala zářnou budoucnost. Jenže to tak úplně nevyšlo.

Zatímco v polovině roku 2019 automobilka vykazovala ztrátu zhruba 80 milionů liber, komplikace spojené s pandemií vyšroubovaly ztrátu za první polovinu roku 2020 na částku 227 milionů liber. Automobilka sice v loňském roce potvrdila, že vývoj projektu Valkyrie bude pokračovat i navzdory ztrátám, jenže je otázkou, zda počítala s možnými komplikacemi. A těch prý není málo.

Podle zákulisních informací, na které upozornily weby Formula Passion nebo The Supercar Blog, se totiž model Valkyrie již od prvního testování prototypů potýká s několika zásadními problémy. Ty největší se týkají údajně velice problémové spolehlivosti, dále se však mluví o vysoké hlučnosti a poměrně komplikovaném / náročném řízení či ovladatelnosti.

Není tak pochyb o tom, že se celý projekt opozdí. Podle insiderů webu The Supercar Blog ovšem existuje i možnost, že automobilka ještě celý projekt pozmění. Původně se totiž počítalo se stavbou silničních i čistě okruhových speciálů v celkovém množství 175 kusů.

Podle některých hlasů ze zákulisí by však automobilka mohla počet silničních modelů omezit na pár kousků, případně by auto mohlo vzniknout pouze jako okruhový speciál. Automobilka bude každopádně potřebovat alespoň nějaký produkt, který pokryje jistě obrovské náklady.

Celý projekt přitom na začátku vypadal až neuvěřitelně slibně. Hmotnost vozu se měla pohybovat okolo tuny, výkon přes 1000 koňských sil měl obstarávat atmosférický 6,5 litrový dvanáctiválec Cosworth v kombinaci s hybridním systémem KERS z dílny Rimac, o přenos výkonu se měla starat sedmistupňová automatizovaná převodovka a aerodynamicky tvarovaná karoserie měla zajišťovat fantastickou ovladatelnost díky generování přítlaku na úrovni vozu Formule 1.

Nyní ale nezbývá než počkat, jak se automobilka k problematickému vývoji postaví. O zastavení projektu silně pochybujeme, přesto jsme si jistí, že v současné finanční situaci nebude dokončení projektu podle původních specifikací nic snadného.

Související články

Témata
24. 8. 2020 16:48
Aston?
nejen, že je to od začátku ekonomický propadák, ale to auto je neuvěřitelně ošklivý....

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud