Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Auta na náplavce: Co vás čeká na výstavě Světa motorů. Velkolepá show je tady. Zdarma!

Svět motorů Svět motorů 29. 8. 2017 • 10:21
30
34
Zobrazit náhledy (30)
Jeep Compass Kia Stonic Kia Stonic Mitsubishi Eclipse Cross Mitsubishi Eclipse Cross Nissan Qashqai Nissan Qashqai Nissan X-Trail Nissan X-Trail Renault Koleos Renault Koleos Renault Zoe Renault Zoe Seat Arona Seat Arona Subaru WRX STI MY 18 Subaru WRX STI MY 18 Náš příběh Náš příběh Náš příběh Náš příběh Náš příběh Náš příběh Náš příběh Bouračka naživo
Dvacet značek, aktuální nabídka a z ní hned deset českých výstavních premiér! Takový bude první ročník akce Auta na náplavce, kterou organizuje náš časopis.

Výstava začíná na pražských vltavských náplavkách mezi Železničním a Palackého mostem ve čtvrtek 31. srpna. Potrvá až do neděle 3. září.

Ve světě to funguje

Přivézt auta přímo do centra města u nás ještě nikdo v takovém rozměru nevyzkoušel.

Inspirací nám byl Londýn a jeho pravidelné zabírání několika ulic v absolutním centru metropole. Výstava začínala na jedné ulici, dnes se plocha pro auta zdesateronásobila.

Nejsme Londýn, zato máme krásnou náplavku v Praze. Už se tu konalo snad vše, co vás napadne – jen autovýstava ne. Od čtvrtka to napravíme.

Auta, koncerty – vše zdarma!

Zatímco autosalony skoro po celém světě hynou na úbytě, originálním výstavám – a za jednu z nich Auta na náplavce považujeme – se daří. I vy svojí

návštěvou můžete přispět k jejímu zdaru. Už proto, že v dnešní době, kdy po vás leckde chtějí zaplatit i vzduch, který dýcháte, bude naše náplavka zcela zdarma!

A nepůjde na ní jen o auta. Připravili jsme hodně atraktivní doprovodný program. Dostanete se snad jinde gratis na Monkey Business s originálním Danem Bártou a bývalou hvězdou souboru Tonyou Graves? Čekají snad na vás někde fotbalisté Slavie nebo Sparty, aby se vám podepsali? A co taková velká světelná podívaná na vodní stěně přímo na Vltavě před Železničním mostem? Jinde by i na ní někdo chodil s kasičkou a vybíral. My nikoliv!

Finiš posledních dnů

O účasti na výstavě jsme s automobilkami začali jednat už skoro před rokem. Některé jsme novým konceptem zaujali hned, jiné bylo třeba přesvědčovat a našly se i takové, které naši nabídku ihned odmítly. Prý že počkají, až jak dopadne první ročník. Prodejci „nejkvalitnějšího českého kombíku všech dob“ se ani neobtěžovali s odpovědí.

Počet účastnících se značek průběžně osciloval kolem osmnácti, aby pak náhle spadl na šestnáct – poté, co dvě automobilky na poslední chvíli odřekly.

To nás vyburcovalo k aktivitě a na začátku minulého týdne, kdy jsme nábor ukončili, jsme se dostali na konečné číslo dvacet. Největším vystavovatelem bude logicky česká Škoda, ve velkém ale pojal účast třeba Renault s Dacií, nebo značky sdružené v koncernech Volkswagen a Fiat. Na druhou stranu na náplavce uvidíte i jediného zástupce Lady nebo japonské značky Isuzu. Vybere si každý, to jsme si jisti.

Premiéry táhnou

Auta na náplavce se necítí být autosalonem v klasickém slova smyslu. Přesto jsme rádi, že k vidění bude deset českých výstavních premiér.

Asi nejvíce lidí bude zvědavých na opravdovou světovou novinku Audi A8. I proto pro ni automobilka vybrala místo na pontonu, aby ji aspoň tím chránila před davem. Připomeňme, že naživo viděli tohle auto zatím jen vybraní jedinci před měsícem v Barceloně. Pak opět zmizelo a čeká na světové představení, k němuž dojde až deset dní po náplavce na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Návštěva A8 v Praze je opravdu exkluzivní. I proto spěchejte, neboť nejmodernější audi všech dob z metropole odjede dříve než jiné exponáty. Už v neděli odpoledne zamíří na pontonu do smíchovského přístavu, aby jej rychle naložili na auto a odvezli do Amsterodamu, kde ho už v pondělí ráno čeká druhé vystoupení. V Česku zatím ještě nikdy nebyl ani Renault Zoe, zajímavý elektromobil, který je podle posledních statistik už nejprodávanějším autem na tento pohon v celé Evropě. Málokdo měl u nás šanci vidět na vlastní oči třeba i Mitsubishi Eclipse Cross, Kiu Stonic nebo Seat Arona.

Zkrátka na pražských náplavkách toho bude tento týden díky Světu motorů k vidění zdarma tolik, že byste fakt neměli váhat.

Deset výstavních premiér

Tohle bude Náš příběh

Velkolepá. Jedinečná. Poučná. Taková bude podívaná připravená jako noční lahůdka výstavy Auta na náplavce hned po tři večery.

Ve čtvrtek, v pátek a sobotu mohou návštěvníci vždy ve 21.30 a poté ještě jednou ve 21.50 sledovat na 30 metrů dlouhé a 15 metrů vysoké vodní stěně na Vltavě unikátní světelnou trojrozměrnou show.

Nazvali jsme ji Náš příběh. Jde o běh přes tři století, který mapuje vývoj automobilu a jeho sílící vliv na lidskou společnost. Děje se tak na základě vizuálního 3D zpracování velkých milníků automobilové historie od prvního automobilu přes rychlostní rekord, cestu Hanzelky a Zikmunda kolem světa až třeba po první airbag a katalyzátor. Zároveň se věnuje i sedmdesáti letům, které letos oslavil časopis Svět motorů. Barevná show se bude na vodní stěnu promítat ze Železničního mostu. Bude dobře viditelná z obou břehů Vltavy a také z Palackého mostu. Ze Železničního mostu ji lze také sledovat, ale diváci budou mít vše zrcadlově obrácené, jako by se dívali v kině na film zpoza promítacího plátna. Vodní stěna bude umístěna zhruba 120 metrů od Železničního mostu a nikoli uprostřed řeky, ale blíže k pravému, tedy vyšehradskému břehu.

Nenechávejte návštěvu náplavky na poslední chvíli. V neděli už show k vidění nebude!

Auta na náplavce: Program
31. srpen
16:00 Otevření výstavy
18:00 Slavnostní zahájení akce
18:30 Koncert skupiny Jelen
20:00 Koncert Monkey Business s D. Bártou a T. Graves
21:30 a 21:50 Vodní světelná 3D show
22:00 Uzavření 1. dne výstavy
1. září
10:00-16:00 Prezentace automobilek s Martinem Dejdarem
13:00 Autogramiáda fotbalistů AC Sparta Praha
19:00 Koncert Tomáše Kluse
21:30 a 21:50 Vodní světelná 3D show
22:00 Uzavření 2. dne výstavy
2. září
10:00 Otevření výstavy
15:00 Rady Martina Vaculíka
16:00 Beseda o chytrém městě
17:00 Beseda o bezpečnosti v dopravě
20:00 Koncert Vladimira 518
21:30 a 21:50 Vodní světelná 3D show
22:00 Uzavření 3. dne výstavy
3. září
10:00 Otevření výstavy
14:00 Beseda o elektromobilitě
15:00 Rady Martina Vaculíka
16:00 Autogramiáda fotbalistů SK Slavia Praha
20:00 Ukončení výstavy

V režii Světa motorů

Martin Vaculík odpovídá

V sobotu a v neděli na Autech na náplavce vystoupí na pódiu pod Rašínovým nábřežím zástupce šéfredaktora Světa motorů Martin Vaculík. Jako uznávaný technický expert bývá často zavalen otázkami čtenářů. Ne vždy se mu daří na vše odpovědět. Kdyby tak činil, nezbyl by mu už žádný čas na psaní. Tentokrát by měl mít prostoru více. Navíc s sebou přinese i několik ukázek toho, co s autem udělá špatná péče. Otázky mu můžete zasílat předem e-mailem na adresu svetmotoru@cncenter.cz. Případně je můžete napsat přímo na místě a vložit do sběrného boxu ve stánku Světa motorů na vyšehradské straně Vltavy.

S redaktory o motorismu

Během výstavy Auta na náplavce budou moci návštěvníci na vlastní oči poznat řadu redaktorů Světa motorů. Ti totiž budou uvádět besedy, které zpestří program na malém pódiu na vyšehradské straně Vltavy. V sobotu si zástupce šéfredaktora David Šprincl bude s místostarostou Prahy 1 Richardem Burešem vyprávět o takzvaném chytrém městě. Besedu o bezpečnosti v dopravě ve stejný den na tomtéž místě povede vedoucí redaktor Petr Slováček. V poslední den výstavy se můžete těšit mimo jiné na názory našeho odborníka na elektromobilitu Martina Freie.

Bouračka naživo

Jaké to je, hodit auto přes střechu nebo čelně narazit do zdi – to si budete moci vyzkoušet na speciálních trenažérech ÚAMK.

Pražská eska na světové akci

Nejen auty živ je člověk. I proto jsme mysleli na další mužské zájmy. V pátek se v Praze hraje atraktivní kvalifikační zápas o MS s Německem a dá se předpokládat, že řada příznivců, kteří dorazí do Prahy na utkání, si čekání zpestří prohlídkou aut. Výstavu na náplavce okoření dvě exkluzivní fotbalové autogramiády. Jak jinak – AC Sparty a SK Slavie. Autogramiáda hráčů Sparty je připravena na pátek ve 13 hodin. Hráči Slavie přijdou na řadu v neděli v 16 hodin odpoledne. Vzhledem k reprezentačním povinnostem a zranění řady hráčů nebylo v době uzávěrky tohoto vydání jasné, kteří fotbalisté přesně dorazí. Sledujte proto aktuality na našich webových stránkách www.autananaplavce.cz a na facebooku.

Anketa

Jiří Rozkošný, Audi

Naší největší hvězdou bude nový model sedanu A8, který se představil pozvaným před měsícem v Barceloně. Toto bude jeho veřejná premiéra ještě před frankfurtským autosalonem. Umístěn bude na velmi netradiční ploše – na vodě.

Zdeněk Grunt, Dacia

Na náplavce vystavíme všech šest našich modelů, uvidíte zde i letošní novinky – designově osvěžené vozy Sandero či kombík Logan MCV. Chybět nebude ani naše vlajková loď Duster v omlazené podobě. Přestože první generace končí, prodeje brzdí jen nedostatek aut.

Jan Laube, Ford

Veřejnosti ukážeme především novou fiestu, která oslavila 12. srpna českou premiéru. Prohlédnout si budete moci také například ikonu Mustang. Všude, kde se tato americká legenda objeví, vzbuzuje velkou pozornost.

Arnošt Barna, Kia

Na náplavce vystavíme především naše nejžádanější modely: rodinný vůz Cee´d, SUV Sportage, letošní novinku Rio a manažerské kombi Optima

ve špičkovém provedení GT Line. Největší pozornost však strhne žhavá novinka - kompaktní crossover Stonic. Ten zde oslaví českou předpremiéru, ofi ciálně se totiž představí až ve Frankfurtu.

Martin Saitz, Mitsubishi

Představíme svůj bestseller ASX ve stoleté edici k výročí značky. Extrémní speciál L200 je připomenutím naší tradiční účasti v podniku Rallye Dakar. Vůbec nejdůležitější však je úplně nový model Eclipse Cross.

Vlastimil Čepička, Nissan

Vsadíme především na letošní novinky: malý model Micra a omlazená SUV Qashqai a X-Trail. Třešinkou na dortu je náš supersport GT-R v inovované verzi a limitovaná edice Track-1 modelu Navara, vítěze titulu Pickup roku 2016.

Pavel Šilha, Opel

Přivezeme druhou generaci naší vlajkové lodi Insignia, která právě vstoupila na český trh. Další novinkou je model Crossland X. Pro mě je unikátní tím, že byl ihned po uvedení až do konce roku vyprodán.

Zdeněk Grunt, Renault

Představíme kompletní paletu SUV: Captur, Kadjar a Koleos. Pro příznivce vyšší třídy přivezeme modely Espace a Talisman a sportovněji zaměřené motoristy potěší vozy Clio RS a Mégane GT.

Aleš Novák, Seat

Veřejnosti ukážeme letošní novinku Ibizu, fanoušky značky potěšíme i provedením Cupra a vystavíme rovněž kombi Leon ST s pohonem všech kol

a dvouspojkovou samočinnou převodovkou DSG. Hlavní hvězdou bude premiéra malého SUV Arona.

Michal Pres, Škoda Auto

Přivezeme vše od malého modelu Citigo až po velké SUV Kodiaq. Zájemci se mohou těšit také na speciality. Mezi největší lákadla budou patřit Octavia RS 245, Superb Sportline nebo kompletní paleta modelů Monte Carlo.

David Valenta, Volkswagen

Osobní vozy Naše bestsellery doplníme jednou ikonou a také horkou novinkou. Největším tahákem podle mě bude nový model Arteon, aktuální vlajková loď automobilky. Po stránce designu, technologií a komfortu jde o to nejlepší, co nyní Volkswagen nabízí.

Užitkové vozy Tentokrát jsme se rozhodli prezentovat to nejzajímavější, co naše značka nabízí. Těšit se můžete na kempinkový vůz Califoria Ocean na bázi typu T6. Vystaven bude na improvizované pláži. Představíme rovněž limitovanou edici modelu Caddy.

Autoři: Zbyšek Pechr, David Šprincl

Témata
Avatar - wakantanka
30. 8. 2017 19:09
Re: JDEME NA NĚ !! JEDINÝ DÍZLPRASE TAM NECHCI VIDĚT ;)))
Nebojim. Ja len v ramci vyletu mensie spestrenie pobytu. :-)
30. 8. 2017 18:41
Re: JDEME NA NĚ !! JEDINÝ DÍZLPRASE TAM NECHCI VIDĚT ;)))
Neboj, o nič neprídeš. ;-)
Avatar - Ozzman
30. 8. 2017 18:03
Re: BRIGÁDA NA NÁPLAVCE ?? BRAMBORU DÍZLPRASETI do LAUFU !!
Spíš ty jsi pitomí a asi neumíš číst, že nevíš, která cena je vyšší a která nižší >:D

A ne, výučák opravdu nemám :-) Už jsem ti to jednou řekl.
30. 8. 2017 15:44
Re: BRIGÁDA NA NÁPLAVCE ?? BRAMBORU DÍZLPRASETI do LAUFU !!
no já vůbec nechápu jak můžeš být tak pitomí a sponzorovat těm manažéským automobilovým hovadům dovolený poslouchej ;-) Ty vážně nemáš ani výučák cooo?? PŘI NÁKUPU POPELNICE ZÁSADNĚ DRBU KŮVU GERVÁNSKOU, ŽDÍMAT JAK CITRÓN [odkaz] >:D >:D >:D >:D >:D
Avatar - Ozzman
30. 8. 2017 15:13
Re: BRIGÁDA NA NÁPLAVCE ?? BRAMBORU DÍZLPRASETI do LAUFU !!
Dízlová auta jsou levnější? >:D Fakt? >:D Nezdá se mi... letmý pohled třeba ke Škodovce:

Octavia 1.2 TSI 63kw Active 354 900 Kč
Octavia 1.6 TDI 66kw Active 412 900 Kč

Nebo Ford:

Focus 1.6 77KW Trend 351 990 Kč
Focus 1.5 70kw Tdci Trend 418 990 Kč

Pak třeba prémiovka Audi A4:

1.4 TSI 110Kw 811 900 Kč
2.0 TDI 110Kw 912 900 Kč

Co tam máš dál Kharl.Antidiesel.Lháři ? >:D

P.s. Bohužel, výučák nemám, opravdu ne... to si mne docela odhadl dobře >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud