Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW Motorrad má na EICMA představit čtyři nové modely. Na co se můžeme těšit?

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 16. 10. 2019 • 07:10
29
Zobrazit náhledy (29)
BMW Concept R18 BMW Concept R18 BMW Concept R18 BMW Concept R18 BMW Concept R18 BMW Concept R18 BMW Concept R18 BMW Concept R18 BMW Concept R18 BMW Concept R18 BMW Concept R18 BMW Concept R18 BMW Concept R18 BMW Concept R18 BMW Concept R18 BMW Concept R18 BMW Concept R18 BMW Concept R18 BMW Concept R18 BMW Concept R18 BMW Concept R18 BMW Concept R18 BMW Concept R18 BMW Concept R18

BMW Motorrad již nyní zve na motosalon, který se v italském Miláně uskuteční začátkem letošního listopadu. Německá značka si pro EICMA připravila čtyři světové premiéry.

Milánský motosalon EICMA otevře své brány 5. listopadu 2019 pro letošní rok se stane jednou z nejdůležitějších událostí ve světě jedné stopy. Německá značka BMW Motorrad si je této skutečnosti plně vědoma a již v polovině října oficiálně potvrdila, že si pro svůj stánek připravila čtyři světové premiéry.

Zároveň však BMW Motorrad neuvádí žádné bližší informace k této čtveřici a raději vyzdvihuje, že návštěvníkům italského motosalonu nabídne stánek o rozloze 1000 metrů čtverečních, který vedle kompletní palety modelů této značky nabídne i pestrou nabídku příslušenství a bohatý doprovodný program.

Neoficiální zdroje pak naznačují, na jaké novinky se značkou BMW se na EICMA můžeme těšit. Hlavní a zároveň nejjistější premiérou se má stát odhalení velkého cruiseru. Ten má přímo navazovat na BMW Motorrad Concept R18 a využívat i v něm použitý nový dvouválcový motor boxer o objemu 1,8 l s chlazením vzduchem a olejem.

Druhou ohlášenou premiéru může představovat odhalení nové generace adventure modelu S 1000 XR s technikou v čele s litrovým řadovým čtyřválcem ze silničního supersportu S 1000 RR, jehož nová generace měla premiéru na loňském motosalonu EICMA. Vyloučen však není ani příchod nového S 1000 R, představujícího streetfigher rovněž s technikou S 1000 RR.

Třetí premiérou může být sportovně cestovní model, který bude po technické stránce vycházet z modelu F 850 GS s řadovým dvouválcem, zatímco v případě designu a všestranného zaměření se vydá ve stopách konceptu 9cento z roku 2018. Tento model se může stát do jisté míry menším příbuzným pro S 1000 XR, připraveným pro jezdce, kteří nepožadují nebo si netroufají na výkonný litrový čtyřválec.

V případě čtvrté generace se spekuluje o možném odhalení konceptu s elektrickým pohonným systémem nebo dokonce sériového modelu, navazujícího na BMW Motorrad Vision DC Roadster z letošního léta. Vyloučen ovšem není ani sportovní celokapotovaný sourozenec pro malé jednoválce G 310 R a G 310 GS nebo člen rodiny stylových boxerů R nineT či novinka která rozšíří řady skútrů značky BMW Motorrad.

Zdroj BMW Motorrad, RideApart

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku