Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chevrolet Corvette C8 odhaluje české ceny. Jsou opravdu lákavé!

David Bureš David Bureš 8. 6. 2020 • 03:45
53
74
Zobrazit náhledy (53)
Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8

Nová Corvette je na domácím americkém trhu prezentována jako supersport za hubičku. Atraktivní cenovku nabídne také u nás.

Chevrolet Corvette v osmé generaci změnil koncepci, když se ze sporťáku s motorem vpředu stal typický supersport s motorem uprostřed. Na domácím americkém trhu se stal hitem, a tak se řešilo, kdy a zda vůbec auto oficiálně zamíří také do Evropy. Zamíří, stane se tak v druhé polovině roku 2021, už teď však známe české ceny. A nejsou vůbec špatné!

V případě kupé činí první cena 2.595.900 korun včetně DPH, otevřená Corvette přijde pak na 2.779.500 korun. A to je na osmiválcové superauto s motorem uprostřed pořád velice lákavá nabídka, byť v domovském USA je Corvette výrazně levnější. Stojí tam od 59.995 dolarů, tedy v přepočtu zhruba 1,4 milionu korun.

video

Zde však mluvíme o úvodním provedení Launch Edition, které přidává prvky výbavy navíc. Konkrétně je tato verze standardně vybavená podvozkem s tlumiči Magne Ride, spoilerem a kryty vnějších zpětných zrcátek z karbonu, speciálními hliníkovými koly (19" vpředu, 20" vzadu) nebo karbonovým obložením uvnitř. Kupé přidává také speciální sportovní sedačky Competition, otevřená varianta zase karbonové prvky na zádi, včetně pevné skládací střechy.

O pohon se stará atmosférický small block, osmiválec o objemu 6,2 litru, který je dnes v dané kategorii už unikátem. Spárován je s osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou, přičemž díky balíčku Z51 v Evropě standardně poskytne výkon 369 kW a točivý moment 637 N.m. Přesná technická data ale budou ještě zveřejněna, po dokončení homologace.

Evropská specifikace se totiž od té americké v některých ohledech odliší. Kvůli zdejším emisním normám se motor dočká filtru pevných částic, bezpečnostní pravidla si zase vyžádají aplikace asistentu pro tísňové volání (tzv. e-call).

Corvette se ale odliší také svoji výbavou. Jestliže v USA jsou některé prvky za příplatek, v Evropě budou standardem. Konkrétně jde třeba o systém telemetriky, head-up displej, navigaci, hudební systém Bose s 14 reproduktory, vyhřívaný volant, parkovací kameru s promítáním obrazu do vnitřního zpětného zrcátka, hlídání mrtvého úhlu nebo vyhřívaná i ventilovaná sedadla.

V evropském standardu nebudou chybět ani účinnější brzdy Brembo, elektronický samosvorný diferenciál, sportovní výfukový systém, pneumatiky Michelin Pilot Sport 4S nebo aerodynamický paket pro větší přítlak.

Související články

Témata
Avatar - white label
24. 1. 2021 12:38
Re: eu eko
ff (for fostek)
Na to, že se tu pasuješ do role ekonoma, bys mohl vědět, že 19% sazba DPH u nás byla naposledy v r. 2009 a že už od roku 2013 je to 21%.
Avatar - Barrichello
9. 6. 2020 11:05
Cena
1) je drahej dolar
2) doprava
3) clo
4) dph
5) homologace pro EU
6) úpravy pro EU
7) marže dealera
8) záruka , ta se musí z něčeho krýt

Takže asi tak je to s cenou.

Komu se nelíbí, může si to individuálně dovéz z USA/Kanady a vypapírovat sám, bude to mít lenvnější, ovšem bez záruky.
Nebo koupit od neofiko dovozce typu Simix, Auto Outlet a ušetřit třeba 200-300 tis.
Avatar - white label
9. 6. 2020 10:15
Re: Najlacnejší superšport na trhu
I díky kurzu koruny k euru začíná aktuální cena 911 CS až na 3.462.000,- Kč a cena základní rwd Carrery na 3.023.000,- (což už je docela mazec), takže s tou optimistickou cenou GT3 (na 4 mega) bych spíš nepočítal, pokud do té doby koruna výrazněji neposílí.
Avatar - iudex
9. 6. 2020 09:55
Re: Najlacnejší superšport na trhu
To je OK, zrejme aj ja, ale to sa bavíme o iných veľkostných kategóriách, akoby som povedal, že radšej malý obratný hotheč typu Cupra R než veľký hotsedan typu C43AMG. Áno, lacnejšie, menšie, agilnejšie, ale proste iná liga, veľkostná, výkonová. Ako som písal Corvette súťaží s o triedu väčšou 911kou, aj to v tých výkonnejších verziách (možno GTS, možno GT3, ťažko povedať, keď tie ešte nie sú vonku). Každopádne ak by si dal prednosť Caymanu GTS pred Corvettou, rovnako by si mu dal prednosť pred Carrerou GTS/GT3 alebo pred Audi R8.
Avatar - pradeda777
9. 6. 2020 09:40
Re: Najlacnejší superšport na trhu
Souhlas..... :yes:
Už samotný koncept těžkého V8 ve sporťáku mě zkrátka "nebere".... ;-\

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku