Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Clarkson promluvil o své nové show, všechno se prý pokazilo

Ondřej Mára Ondřej Mára 2. 6. 2020 • 19:45
14
Zobrazit náhledy (14)
Jeremy Clarkson Jeremy Clarkson Jeremy Clarkson The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour Jeremy Clarkson

Jeremy Clarkson v současnosti pracuje na několika pořadech, jeho netradiční show o farmaření se však prý již od začátku potýká se samými problémy.

Známý britský moderátor je známý především díky motoristickým pořadům, jako Top Gear a v současnosti The Grand Tour. Kromě toho se ovšem věnuje i moderování pořadu Kdo chce být milionářem a natáčení speciální osmidílné show o farmaření, která by se měla časem objevit společně s The Grand Tour na Amazonu.

Show nese název „I Bought The Farm“ a v jejím průběhu bychom měli sledovat Jeremy Clarksona, který se snaží vést vlastní farmu o rozloze 1.000 metrů v hrabství Oxfordshire. A i když Clarkson v uplynulých měsících sdílel na sociálních sítích celkem idylické snímky, v rozhovoru na BBS Sounds prozradil, že farmaření a natáčení rozhodně nešlo podle plánu.

Hned od začátku tak situaci komplikovalo například typicky upršené britské počasí. Kvůli vytrvalým dešťům se totiž Clarkson i ostatní farmáři potýkali s jednou z „nejmokřejších“ výsevních sezón v historii. „Nepřestávalo pršet několik dní v týdnu, každý poslouchající farmář bude vědět,“ uvedl Clarkson v rozhovoru s moderátorem Stevem Wrightem.

Tím ovšem problémy nekončily, ba naopak. Kvůli nájezdům dřepčíků pak přišel o úrodu řepky a pšenice začala odumírat kvůli příliš pozdní výsadbě. „Všechno se pokazilo,“ dodal Clarkson. K problémům s výsadbou se ovšem přidaly i problémy s technikou.

Clarkson, jako správný petrolhead, si totiž na svou farmu pořídil traktor značky Lamborghini. Za jeho volantem ho však štvalo jeho šílené odpružení. „Problémem je, že traktor má funkční odpružení a sedadlo má odpružení, takže když jde sedadlo dolů, traktor jde nahoru. To znamená, že neustále střídáte nárazy hlavou do stropu a stlačování páteře.

Celá situace se navíc zhoršovala s narůstající rychlostí, což musel být v případě Clarksona pořádný problém. „Skákal jsem tak moc, že jsem dokonce vytrhl volant. Vypadlo to!“ Naštěstí ale minulý týden našel tlačítko, kterým se systém odpružení vypíná a jízda v traktoru se tak stala výrazně komfortnější.

Clarkson se ovšem na své farmě nevěnuje pouze pěstování obilovin, ale také chovu ovcí. Celkem by měl mít na farmě okolo 140 jehňat, z nichž musel u části pomáhat s porodem, což prý bylo nechutné. Některé porody se navíc měly odehrávat i ve dvě hodiny ráno, což musel být zvláště milý zážitek. Navzdory všemu jsou prý ale zvířata velice roztomilá, dodal Clarkson.

A kdy se vlastně jeho nové show dočkáme? Vzhledem extrémně mokré výsadbové sezóně, po které následovala karanténa způsobená pandemií koronaviru, se show opozdí. Jak ovšem Clarkson dodává: „Hospodářský rok je bohužel rok, takže když jsme začínali v září, samozřejmě v září i skončíme, protože je sklizeň – pokud tedy je.

Jak ovšem Clarkson znovu připomíná, pro začátek farmaření si vybral zřejmě nejhorší možný rok. „Měli jsme nejhorší výsevní sezónu za dlouhou dobu. A jakmile přestalo pršet, řekli nám, ať jdeme domů a zůstaneme uvnitř,“ shrnul všechny potíže Clarkson.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud