Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Další Škodovky míří do služeb britských složek. Tentokrát ty do zásuvky

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 21. 12. 2020 • 04:07
21
11
Zobrazit náhledy (21)
Škoda Škoda Škoda Škoda Karoq Škoda Karoq Škoda Karoq Škoda Karoq Škoda Karoq Škoda Karoq Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb

Oblibám mladoboleslavských modelů u britské policie či záchranářů jsme se věnovali již nesčetněkrát. Podtrhuje ji nafasování nových plug-in hybridních Octavií a Superbů.

Složky ve Velké Británii mají možnost sáhnout po kterémkoliv plug-in hybridu v nabídce automobilky Škoda – Superbu iV, Octavii iV a dokonce i Octavii RS iV. Každý z těchto exemplářů pak lze pořídit v obou karosářských variantách, přičemž designové návrhy vozů mířících do služeb policie, hasičů a záchranářů si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii.

V Británii se mohou těšit na bohatou standardní výbavu čítající například Matrix LED světlomety, 19“ kola z lehkých slitin, 10palcový dotykový displej či digitální přístrojový štít. Plug-in hybridy jsou podle ostrovanů ideální volbou pro jejich mrštnost ve městě a zároveň čistě elektrický dojezd až několik desítek kilometrů na jedno nabití.

Po vzoru ostatních Škodovek, které míří do služeb ve Velké Británii, dostanou i tyto majáky umístěné na střeše a v masce či komunikační systém, jenž je v tomto případě dokonce integrován do multimediálního systému automobilu.

video

Technika všech tří vozů zůstává v sériovém provedení. Octavia RS tedy nabídne systémový výkon 180 kW, standardní Octavia iV pak 150 kW. V obou případech je základem čtrnáctistovka TSI o výkonu 110 kW kooperující s jedním elektromotorem. Rozdílných celkových výkonů se podařilo dosáhnout jen jiným naladěním řídicí jednotky. Superb iV má rovněž oporu v motoru 1.4 TSI, avšak tady má spalovací motor o 5 kW více a systémová hodnota činí 160 kW.

Nová Octavia čtvrté generace přitom zamířila do služeb britské policie již před měsícem. Podle všeho budou mít složky k dispozici i plnotučné „ereso“, tedy to s dvoulitrovým zážehovým čtyřválcem o síle 180 kW. Součástí výbavy je kromě jiného i systém pro čtení registračních značek ostatních aut či klimatizovaný oddíl pro psy v zadní části vozu.

Související články

Témata
Avatar - Emel
21. 12. 2020 12:17
Re: Britové jsou velmi spořivý a šetrný národ
Dějepis není můj koníček, ale mám to v hlavě tak, že rozhodující bitva o Británii byla ta letecká... a díky jejímu výsledku nikdy žádný pokus o invazi ani nezačal, takže je dost divoké spekulovat o jeho případném výsledku. I kdyby letecká bitva dopadla pro Německo dobře, tak situace na moři taky nebyla vůbec jasná.

To ale asi není pointa. Málem se nechat dobýt = nenechat se dobýt - na rozdíl od Francie a dalších. Anglie odmítla mírovou dohodu, cedila krev a vyhrála... takže mi nepřijde na místě britské působení ve světové válce zpochybňovat. Mám to v hlavě tak, že válku v Evropě rozhodlo 1) ukvapenost Německa vůči Rusku 2) vytrvalost Británie.

PS: Napsal jsem příspěvek a někam zmizel... tak doufám, že se neobjeví a nebudou tu dva
Avatar - Roman Horký
21. 12. 2020 11:15
Re: Britové jsou velmi spořivý a šetrný národ
A ty chceš tvrdit, že osud Británie (prohraná válka a invaze Němců do Británie) nebyla otázkou kritických 24 hodin? V mém chápání světa se tam slovo "málem" docela hodí.
Avatar - Emel
21. 12. 2020 11:11
Re: Britové jsou velmi spořivý a šetrný národ
Kontext je kritika Británie. Odchod z EU, klidně i ty kohoutky na záchodech, to všechno beru. Ale druhá světová... no nic, pokud ti to samotnému nepřijde absurdní, tak je to asi zbytečný vysvětlovat.
Avatar - Roman Horký
21. 12. 2020 10:47
Re: Britové jsou velmi spořivý a šetrný národ
Já nikomu nevnucuji žádný vzor, to sis vymyslel. Jsi mimo kontext, o tom zde není řeč.
Avatar - Emel
21. 12. 2020 10:39
Re: Britové jsou velmi spořivý a šetrný národ
Chápu že to má být rádoby vtipná narážka na Škodovku, ale... "nechat se málem dobýt Hitlerem", vážně? Kdo má tedy být naším vzorem? Francie? Nebo snad Japonsko?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud