Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Další změny u Tesly Cybertruck: Zvýšení cen i úprava parametrů!

Filip Melich Filip Melich 9. 8. 2022 • 14:26
39
Zobrazit náhledy (39)
Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck

Elon Musk se na setkání s akcionáři nechal slyšet, že výroba Cybertrucku odstartuje v polovině příštího roku. Špatnou zprávou je zvýšení cen a změna parametrů.

Americká automobilka Tesla představila kontroverzní pick-up Cybertruck už v roce 2019, přičemž výroba měla odstartovat v roce 2021. Ale jak již to u této společnosti bývá, auto nabralo zpoždění. Aktuálně se hovoří o startu výroby v roce 2023. Elon Musk má navíc pro zájemce dvě špatné zprávy.

Na výroční schůzi akcionářů Musk naznačil, že cena Cybertrucku, který se zatím ještě ani nezačal vyrábět, vzroste. Stejně tak nebudou dodrženy veškeré specifikace vozu. Konkrétně Musk řekl: „Ceny Cybertrucku byly představeny v roce 2019 a rezervační poplatek byl 99 dolarů (cca 2.400 Kč), a jak víte, hodně se toho od té doby změnilo. Specifikace a ceny se budou lišit.

Následně doplnil: „Nerad přináším v podstatě trochu špatné zprávy, ale myslím si, že jsme vlastně nemohli očekávat takovou inflaci, jakou jsme zažili, ani různé problémy. Ale co můžu říct je, že Cybertruck bude sakra výrobek a bude to zatraceně fajnový stroj.

Pro kontext, pro americký trh byla slibována nejnižší cena 39.900 dolarů (cca 960 tisíc korun) za jednomotorové provedení s poháněnými koly zadní nápravy. Vrcholné provedení se třemi trakčními elektromotory a ve čtyřkolce mělo startovat na ceně 69.900 dolarů (1,7 milionu korun). Všechna provedení slibovala užitečnou hmotnost 1.600 kilogramů, přičemž vrcholná verze měla utáhnout až 6,4 tuny, mít dojezd kolem 800 kilometrů a zvládnout sprint z klidu na 100 km/h kolem tří sekund.

Musk ještě neupřesnil, co změna cen a specifikací znamená, zatímco dříve deklarované částky a hodnoty byly z oficiálních stránek Tesly staženy. Zmínil alespoň, že automobilka už instaluje výrobní vybavení do nově otevřené továrny v Texasu. Výroba samotná pak má odstartovat v polovině příštího roku. Mezitím Tesla na mnoha trzích – evropském, čínském či australském – zastavila příjem objednávek Cybertrucku.

Už v květnu letošního roku Musk řekl: „Na první Cybertrucky máme víc objednávek, než kolik bychom vůbec byli schopni naplnit do tří let od zahájení výroby.“ Za odsunutím výroby pak stojí celosvětové potíže s dostupností dílů. Ještě doplňme, že dříve Musk naznačoval možný příchod menšího sourozence Cybertrucku, protože takhle velké auto prý nebylo vhodné pro všechny trhy. Následně ale sám tento příslib zrušil tweetem, který říkal: „I o 3 % menší je příliš malé.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata