Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Designér Bugatti vyvíjí vlastní hypersport. Poslechněte si jej

Lukáš Volšický
Diskuze (3)

Spolutvůrce exkluzivních hypersportů Bugatti Chiron nebo Koenigsegg Gemera se rozhodl představit vlastní značku Nilu27, jejíž první hypersport uvidíme už letos v létě.

Sasha Selipanov není v našich končinách příliš známým automobilovým designérem, ale jeho práci znají všichni obdivovatelé moderních hypersportů. V minulosti pracoval i na těch nejexkluzivnějších počinech prestižních značek, když se spolupracoval na vývoji designu Bugatti Chiron nebo konkurenčního Koenigseggu Gemera. V loňském roce se rozhodl osamostatnit a založit nové designové studio Hardline27 a už brzy představí kompletně vlastní hypersport.

Oficiálně má debutovat 15. srpna 2024 na velkolepé automobilové přehlídce v kalifornském Pebble Beach a v dnešních dnech se poprvé odhaluje na prvním teaseru. Novinku si můžeme prohlédnout při pohledu na zadní partie, jimiž připomíná zajímavý kompromis mezi nejmodernějšími modely značek Koenigsegg a Pagani. Dominantními prvky jsou trojice výfuků i jednoduché LED světlomety zasazené do výdechů horkého vzduchu.

Tipujeme, že Sasha Selipanov se inspiroval světem motorsportu, protože novinka vypadá jako závodní speciál, jež se zřejmě dočká homologace pro silniční provoz. Všimnout si můžeme i vzhůru otevírajících se dveří.

Video se připravuje ...

A to nejlepší je, že si nový hypersport můžeme i poslechnout! I když zatím nevíme, jaké srdce jej bude pohánět, podle řevu si dovolíme odhadovat, že bude s tradičním atmosférickým plněním. Na další informace si bohužel budeme muset ještě počkat.

A jak se novinka vůbec jmenuje? Spolu s novým hypersportem se představuje i nová značka Nilu27, která bude chtít ukrást zákazníky značkám Bugatti, Koenigsegg nebo Pagani. A má opravdu velkou šanci, protože Mate Rimac, výrobce elektrického hypersportu Rimac Nevera, říká, že milionáři a miliardáři zase začínají chtít spalovací hračky. Už teď se těšíme na oficiální debut!

Lukáš Volšický
Diskuze (3)

Doporučujeme

23. 5. 2024 20:46
Sasha Selipanov
Sasha je super typek, delal jsem s nim na Koënigsegg Gemera a Genesis Essentia.
Tesim se s cim novym prijde 👍
22. 5. 2024 10:34
Re: 91,9FM
:-) To byly časy...

...a dneska? Už ani protiprokluz nevypínám a kdyby mi někdo ukrad z motoru 300 koní, ani by mi to nevadilo a kdo ví, jestli bych to poznal. :D
22. 5. 2024 09:56
91,9FM
Ta koza už mě vůbec neposlouchá, a ta už posluchá jen Rádio 1