Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dieselgate zapomenuta? Akcie VW se vrátily na úroveň před aférou

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 2. 11. 2017
17
Cena akcií německého automobilového koncernu Volkswagen se vrátila na úroveň z období před emisním skandálem, který vypukl v září 2015.

Akcie Volkswagenu dnes posílily o 4,8 procenta a obchodování zakončily na 163,35 eura. Poslední obchodní seanci před vypuknutím skandálu přitom uzavřely na 162,40 eura, informovala agentura DPA.

Akciím koncernu tak trvalo více než 25 měsíců, než se jim podařilo ztráty způsobené skandálem smazat. V posledních dnech akcie těží z příznivých hospodářských výsledků Volkswagenu.

Koncern minulý týden oznámil, že jeho provozní zisk bez zahrnutí mimořádných položek vzrostl o 15 procent na 4,31 miliardy eur (přes 110 miliard Kč). Zisk tak překonal očekávání analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali v průměru na 3,97 miliardy eur.

Americká agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) předloni v září Volkswagen obvinila, že do vozů s naftovým motorem instaloval software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku. Volkswagen následně přiznal, že software po celém světě instaloval asi do 11 milionů naftových aut. Skandál se týká i zhruba 1,2 milionu vozů Škoda Auto.

Cena akcií Volkswagenu po vypuknutí skandálu prudce klesla. Koncern kvůli výdajům na řešení aféry zaúčtoval mimořádné náklady v objemu 25,1 miliardy eur (zhruba 642 miliard Kč). Poptávka po jeho automobilech však roste a jeho měsíční odbyt v září poprvé v historii překročil hranici milionu vozů.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Avatar - holden2
Blbost
holden2
| 3. 11. 2017
doba pred aferou je hodne dlouha a kdyby ted byly za pade tak by se takova doba pred aferou zcela jiste take nasla >:-[]
Avatar - white label
gatě
white label
| 3. 11. 2017
A TESLU to zorganizování americké DG stálo tolik peněz, že se musela zadlužit a teď sama krachuje. Kdo jinému jámu kopá... >:-[] ;-)
Avatar - praděda7
gatě
praděda7
| 3. 11. 2017
Úkol splněn! Elektroauta dostala zelenou.... >:-[]
2 roky
Blatouch
| 3. 11. 2017
Akcionáři VW jsou mi šumák, reálné škody nastaly zákazníkům VW, mají znehodnocená auta, a vlastně všem, kteří absorbují exhalace podvodných motorů.
Blbost
Blatouch
| 3. 11. 2017
Ano, ale na 140 se vrátila v lednu 2016 a + / - se drží do dnes. Ale ten pád o 100 začal v době, kdy končil Piech, že by souvislost?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku