Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Elektrické SUV Škoda zachyceno na českých cestách. Prohlédněte si obě karosářské verze

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 17. 8. 2020 • 17:33
45
45
Zobrazit náhledy (45)
Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Vision iV a Škoda Enyaq iV Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq

Už jen pár dní zbývá do premiéry Škody Enyaq iV, prvního elektrického SUV mladoboleslavské značky. Několik maskovaných prototypů však do redakční pošty dorazilo s předstihem.

Potkat na mladoboleslavské či hradecké dálnici maskované prototypy elektromobilu Škoda Enyaq iV je o něco větší vzácnost, než tomu bylo před rokem s novou generací Octavie. Přesto se všímavým čtenářům povedlo zachytit hned několik exemplářů, převážně v okolí Mladé Boleslavi.

Není se co divit, finální ladění elektrického SUV je v plném proudu. Vždyť světová premiéra novinky je naplánována na 1. září, tedy za dva týdny. Lze předpokládat, že po vzoru Octavie se krátce po premiéře objeví elektromobily Enyaq v provozu bez špetky maskování a lidé začnou lovit znovu. Tentokrát nejrůznější barvy, výbavy a specifikace.

Ale pojďme zpátky k testovaným prototypům. V přiložené galerii si můžete prohlédnout úlovky, které v posledních dnech dorazily do redakční pošty. Omluvit musíme zhoršenou kvalitu fotek pořízených mobilními telefony, přesto z nich lze vyčíst, že Enyaq iV bude pořádným kusem auta. A co víc, prohlédnout si můžeme obě karosářské verze. Elektrické SUV totiž kromě „standardního“ provedení přijede i coby atraktivnější SUV-kupé se svažující se střechou.

video

Enyaq iV (iV je označení pro všechny elektrifikované modely značky) vychází vzhledově z konceptu Vision iV, respektive předchůdce Vision E. Samozřejmostí je nápis namísto loga vzadu, poznávacím znamením se však stane osvícená maska na přídi. Tento prvek je zvýrazněn jen na některých skicách, proto si ještě musíme počkat, které varianty elektromobilu jej opravdu dostanou. Uvnitř lze očekávat plně digitální pracoviště řidiče s prvky vypůjčenými od nové Octavie.

A úplným tajemstvím není ani technika. Základem Enyaqu se stane modulární platforma MEB sdílená se sourozeneckým SUV Volkswagen ID.4. Baterie uložené v podlaze nabídnou vícero kapacit, přičemž ta největší by měla poskytnout dojezd až 500 kilometrů. Standardně bude vůz zadokolkou, vyšší verze nabídnou pohon všech kol prostřednictvím dvou elektromotorů.

Fotografie prototypů sbíráme od května, tehdy Enyaq iV dorazil s vrstvou modré maskovací fólie, přičemž zepředu se snažil tvářit jako Suzuki S-Cross. Všem přispěvatelům do naší galerie děkujeme. A pokud se Enyaq iV podařilo odchytit i vám, klidně se s námi o fotografie podělte. Buď na našem facebooku, instagramu nebo skrz mailovou adresu redakce@auto.cz. Budeme se těšit!

Související články

Témata
Avatar - kaa
22. 8. 2020 12:23
Re: Nic pěkného
Tak hkavně, že na Slovensku promítají české filmy se slovenskými titulky aby to Slováci pochopili
Avatar - wakantanka
19. 8. 2020 12:38
Re: Jméno- změňte ho!
to o tom potom :D
18. 8. 2020 14:11
Re: Nic pěkného
Vy ste s Aresem manželia ? :D Keď nerozumieš, tak sa neozývaj, inteligentnému Čechovi slovenčinu prekladať netreba.
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2020 14:04
Re: Zbytečný krám
Ano ANO je jak horký led = a bravurně zvládli tahat hlasy celého spektra nejdřív zprava ty pak zklamat a teď zleva a důchodce

No a zelená nafta což narozdíl od dotování běžné nsfty vůči benzínu = až 9 korun litr což jak se ukázalo většina netušila, tak dotační program ZELENÁ NAFTA o tom slyšel snad každý

A přesně jak píše ryccardo co napsal 637 urážek že nic takovýho neexistuje = dostal odkazy a jeho zpracování psaného textu výše :-O :*) :D :-!

Dotování i zdanění SOUČASNĚ = no problem = přitom i ten ryccardo a rohYpnol atd skoro URČITĚ zná Zelenou naftu

Co NECHÁPU jsou ty odkazy = jak to že to dál popírá(jí)
S ozzym jsme třeba barikovi vysvětlili že dotace NENÍ komunistický vynález a dali odkaz (na ekonomickou knihu z roku 1776) chvíli byl klid a DNES znovu napsal.. :-O :D
Avatar - _Karel_
18. 8. 2020 13:00
Re: Nic pěkného
Zatímco Areseho "pošuk" zbytečný nebyl, viď?
P.S. Pokud máš problém s mým jménem, tak ho prostě nepoužívej. Komolení jména je na duševní úrovni základky, což máš - hádám - za sebou.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud