Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Enyaq poodhaluje interiér. Jak se vám líbí na první skice?

Ondřej Mára Ondřej Mára 29. 7. 2020 • 22:18
61
12
Zobrazit náhledy (61)
Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Vision iV a Škoda Enyaq iV Škoda Enyaq

Interiér prvního čistě elektrického vozu z mladoboleslavské produkce sází na přirozenost, prostornost, ekologičnost a recyklované materiály.

Škoda Enyaq iV, první mladoboleslavský model postavený na čistě elektrické platformě MEB, nabízí první pohled do svého interiéru. Automobilka dnes totiž zveřejnila první skicu, která by neměla poodhalovat pouze tvary interiéru, ale také zcela nový směr designových individualizací.

Interiér prvního čistě elektrického českého SUV se inspiruje světy moderního bydlení, které se vyznačují použitím přírodních, ekologicky zpracovaných a recyklovaných materiálů. Právě tato inspirace by přitom měla přispět k větší individualizací tím, že nahradí dosavadní výbavové stupně.

Namísto obvyklých výbavových verzí a četných dodatečných výbav nabízíme poprvé u modelu Enyaq iV i naše nové designové individualizace, připomínající světy moderního bydlení, jejichž barvy a materiály jsou spolu dokonale sladěné,“ uvádí k nové koncepci interiéru Norbert Weber, vedoucí oddělení Design Interiéru a Color & Trim značky Škoda.

Dále nabízíme přehledně strukturované balíčky s volitelnou výbavou pro různé tematické oblasti, několik individuálních prvků s volbou výbavy jsou k dispozici pro všechny modely. Zákazníkům tak nabízíme možnost volby, která bude jednoduchá, ale i přesto velice individuální.“

Jedním z hlavních prvků interiéru nového elektrického SUV by měl být středový výdech ventilace, který kopíruje tvary přední masky vozů značky Škoda. Nad výdechem ventilace se táhne horizontálně přes celou přístrojovou desku dekorační lišta, která zasahuje až do výplně dveří a posiluje tak dojem prostornosti.

Tato lišta současně slouží jako opora ruky při ovládání dotykové obrazovky, která má úhlopříčku třináct palců. Řidič pak bude mít k dispozici digitální přístrojový štít, který bude doplňovat nový průhledový displej a funkce zobrazování rozšířené reality.

Kromě inovativní výbavy a výbavových stupňů by však interiér nové Škody Enyaq iV měl nabídnout i vzdušnost a ekologičnost. Vzdušnost přitom zaručuje již samotné využití platformy MEB s plochou podlahou, tedy bez středového tunelu, díky čemuž získali designéři více místa pro posádku i zavazadla.

Vpředu jsme tento prostor využili jako dodatečnou odkládací plochu pod středovým panelem, rozděleným do několika úrovní. Cestujícím na zadních sedadlech přijde vhod dodatečný prostor pro nohy před prostředním sedadlem, stejně jako mimořádně velkorysý prostor pro nohy, díky dlouhému rozvoru. Vedle této vynikající prostornosti pro posádku nabízí Enyaq iV také zavazadlový prostor o objemu 585 litrů,“ uvádí Weber.

Ekologičnost modelu pak reprezentují například nové ekologické materiály, jako například potahy sedaček. „Potahy sedaček v jedné z designových individualizací jsou například ze 40 procent vyrobeny ze střižní vlny a nesou vlněnou pečeť společnosti Woolmark Company. Zbylých 60 procent látky je vyrobeno z polyesteru, vzniklého recyklací PET lahví. Tyto potahy mají jedinečné haptické vlastnosti a příjemné sedací klima,“ dodává Weber. 

Oficiální premiéra elektrického SUV Škoda Enyaq, prvního mladoboleslavského vozu postaveného na čistě elektrické platformě MEB, je naplánována na 1. září a uskuteční se v Praze.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Jaros71
30. 7. 2020 00:47
hnus
to je zase výtvor.... :no: :-O

Volant děsný, interier hnusný , tablet a vše dotyk? NEBRAT ! :no: :no: :no: :no:
29. 7. 2020 13:23
Re: Tablet
Podle mne to bude stejny infotaiment jako ma id3, tzn obrazovka s dotykovymi ploskami pod. Vseobecne mi to ale prijde hodnotneji provedene nez prave id3.
BTW kdyz zde vsichni nadavate na tablety a ergonomii, zkuste si sednout do Tesly 3. Pote budete vzivat tento interier jako top na trhu.
Vseobecne mi prijde, ze v zaplave dnesnich modernich interieru je toto velice povedene
Avatar - Blue Sun
29. 7. 2020 10:24
Re: Tablet
Nějaká tlačítka tam jsou, ale co budou umět, to je otázka... Obrázek je málo detailní.
Avatar - leone
29. 7. 2020 09:59
Běs
vypíčený tablet a dvouramenný volant ze Š105/120, z toho se člověk "neudělá" !!!!!!!!!!!!!!!!! :no: :no: :no:
29. 7. 2020 09:13
Re: Tablet
Silně pochybuji, že tam ty tlačítka budou, když nové modely je nemají.