Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Elektrický Mustang Mach-e bude ještě ostřejší, zástupce Fordu naznačil model Shelby

Ondřej Mára Ondřej Mára 21. 11. 2019 • 20:41
54
5
Zobrazit náhledy (54)
Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E

Jako každý správný Mustang, i elektrický čtyřdveřový crossover Mach-E by se měl dočkat úpravy Shelby, která nabídne ještě ostřejší svezení.

Již během oficiální premiéry Mustangu Mache-E se automobilka snažila zdůraznit, že elektrický čtyřdveřový crossover nemá s ikonickým kupé spojovat jen design, ale také radostný zážitek z jízdy. A ten by do budoucna měla zdůraznit verze Shelby, jejíž přípravy neoficiálně potvrdil jeden ze zástupců automobilky.

Ed Krenz, hlavní inženýr programu Ford Performance, totiž během rozhovoru pro kolegy z magazínu Evo uvedl: „Těším se na výzvy spojené s aplikováním charakteristik Shelby na elektrický automobil. Hlavní výzvou pro nás bude zábava za volantem a udržitelnost ve smyslu nabíjení. Bude muset vydržet celý den na okruhu – nemůžete přeci jet pouze 20 minut a pak nabíjet celou noc.

Mustang Mach-E Shelby by se tak měl stát vlajkovou lodí v nabídce elektrického SUV, nicméně spekulovat o jeho parametrech je velice předčasné. Ostatně i standardní Mustang Mach-E by měl dorazit na trh až koncem roku 2020 a některé jeho parametry stále čekají na upřesnění.

Navzdory odvážným slovům Eda Krenze je však automobilka Ford poněkud zdrženlivější. Když naši američtí kolegové z Motor1 požádali zastoupení automobilky o oficiální vyjádření, dostalo se jim velmi opatrné odpovědi: „U Mustangu bude vždy prostor pro výkonné varianty. V současnosti míří do dealerství Shelby GT500 a v příštím roce nabídneme zcela nové elektrické SUV Mach-E. Zatím je předčasné spekulovat o dalších modelech z řady Mustang po této dvojici.

Automobilka tak nic nepotvrdila, ale ani nevyvrátila. I spekulace z úst vysoce postaveného představitele Ford Performance se ale zdají být víc než jasným náznakem, že dříve nebo později by Mustang Mach-E Shelby skutečně mohl dorazit.

Zatím však zůstává otázkou, zda si vůbec Mach-E zaslouží jméno Mustang. Ačkoliv se nás zástupci značky snaží přesvědčit o jeho skvělých jízdních charakteristikách, za jeho volantem zatím zřejmě nikdo mimo automobilku neseděl.

Související články

Témata
Avatar - del42sa
24. 11. 2019 08:14
Mustang
Pěkné a sportovní tvary zvenčí kazí hnusný "elektro-mobilní" interiér ala Tesla. Mít to auto jinou palubní desku tak tomu dám palec nahoru. Takhle je to bohužel někde napůl cesty. ;-\
Avatar - WinDiesel
22. 11. 2019 08:33
Re: Bude muset vydržet celý den na okruhu
Nedávno v USA zkoušeli nabíjet/dobíjet Teslu S vlečením za velkým pickupem :D
Výsledek zvýšení spotřeby paliva z cca 20 na 100 na 70 na 100.
Byl to jen takový pokus z nudy :-!
Tady máš svůj benzínový generátor :D
21. 11. 2019 23:34
Hrůza a elektroděs...
pan Shelby musí ve svém hrobě nasraností rotovat jako kliková hřídel.... :-(
21. 11. 2019 22:53
Bude muset vydržet celý den na okruhu
Bude muset vydržet celý den na okruhu.

Tak kdyz s tim nebudes jezdit, tak to ono to tam asi vydrzi stat na tom okruhu.
Ale cely den zavodeni s EV bez nabijeni asi fakt nepujde. Fyziku neoblbnes.

Snad jedine ze by tam dali nejaky V8 benzinovy "generator", to by potom mozna slo... :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku