Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford Bronco se už představil. V Číně. Jmenuje se HAVAL H5

Ondřej Mára Ondřej Mára 9. 6. 2020 • 03:09
10
3
Zobrazit náhledy (10)
Haval H5 Haval H5 Haval H5 Haval H5 Haval H5

Na první pohled se může zdát, že se díváme na dlouho očekávaný návrat Fordu Bronco. Ve skutečnosti jde ale o kompletně přepracovanou novou generaci čínského SUV Haval H5.

Premiéra Fordu Bronco se nakonec kvůli koronaviru nepatrně opozdí, na trh se ale přesto řítí model, který mu je až nápadně podobný. Čínská automobilka Haval totiž nástupci modelu H5, jehož technika vychází z modelu představeného v roce 2005, nadělila design, který se evidentně inspiroval za oceánem. Nebo tedy vzdává hold, jak od čínských automobilek slýcháme...

Stačí se jen podívat na výraznou příď s kulatými světlomety a výraznou maskou se třemi horizontálními mřížkami. Při pohledu z profilu ovšem Haval H5 připomíná spíše Land Cruiser, od kterého si designéři vypůjčili i hranaté podběhy kol a seseklou záď s decentním spoilerem.

Nutno ovšem dodat, že jako celek nepůsobí Haval vůbec zle. Ba naopak. Jeho hra na retro-stylový offroad/SUV je celkem snadno uvěřitelná i díky výrazným černým nárazníkům se stříbrně lakovaným dekorem a decentnímu oplastování boků.

Interiér se snaží zaujmout jednoduchou ergonomií s dvojicí masivních displejů. Jeden zaujímá tradiční postavení ve středu palubní desky, druhý pak v kapličce přístrojů. Podle informací webu CarNewsChina.com by přitom digitální přístrojový štít měl nabídnout technologii 3D zobrazení, jakou známe například z vozů peugeot.

Za zmínku pak stojí i vertikální výdechy ventilace a chybět by neměla ani podpora bezdrátového nabíjení mobilních telefonů.

O technice vozu toho zatím mnoho nevíme, podle informací CarNewsChina se ale pod kapotou dočkáme 1,5litrového přeplňovaného motoru, přeplňované patnáctistovky s plug-in hybridní technologií a dvoulitrového přeplňovaného motoru. Bližší detaily však nebyly zveřejněny.

Základem novinky, která má interní označení B06, by měla být zcela nová platforma, která má vozu zajistit i nadprůměrné výkony v terénu. Na bližší informace si ovšem budeme muset počkat.

Pro zajímavost se přitom sluší zmínit, že současná generace modelu H5 zamířila i na evropské trhy. Slušné popularity se dočkala například v Itálii. Zda se do Evropy dostane i nová generace je zatím otázkou, na čínské trhy by se vak novinka měla dostat během listopadu tohoto roku.

Související články

Témata
Avatar - WinDiesel
9. 6. 2020 17:50
Re: Ubohý zavádějící titulek
ani nedokáží zjistit že 2-litr je přeplňovaný diesel ........................ :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud