Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fotografie Alfy Romeo Tonale unikly na veřejnost, včetně snímku interiéru

Ondřej Mára Ondřej Mára 9. 10. 2019 • 01:57
45
24
Zobrazit náhledy (45)
Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale

Kompaktní crossover Alfa Romeo Tonale byl jednou z hvězd letošního ženevského autosalonu, kde ho však automobilka prezentovala pouze jako koncept. Nyní se však na internetu objevily snímky, které zřejmě odhalují jeho finální podobu.

Fotografie, které se objevily na instagramovém účtu CocheSpias, potvrzují dřívější informace, podle kterých neměl mít vystavovaný koncept k finální podobě příliš daleko. U zveřejněných fotografií však stále nevíme, zda se jedná pouze o jeden z předprodukčních prototypů, nebo již finální produkční model.

V každém případě si můžeme všimnout několika relativně drobných změn, které musela automobilka podniknout kvůli sériové produkci a splnění legislativních požadavků. Například světlomety už nejsou tak úzké a agresivní, povyrostla zpětná zrcátka a lehkými retušemi prošla i záď, která dostala usedlejší zadní sklo se stěračem. I přes pár drobných retuší však vůz stále působí elegantně a dynamicky, jak se na správnou Alfu sluší.

Nedlouho po odhalení exteriéru se pak na Instagramu objevil i první snímek interiéru, který zveřejnil profil alfaromeo.ita. Podle všeho se tak v nové Alfě dočkáme plně digitálního přístrojového štítu a volně stojící obrazovky infotainmentu, což jsou dvě poměrně výrazné (a vítané) změny oproti většímu a dražšímu Stelviu.

Elegantní Tonale by mělo být postaveno na kompaktní platformě, kterou využívá i Jeep Compass. Vzhledem k pověsti značky Alfa Romeo bychom se však měli dočkat výrazně upraveného podvozku, který by se měl pokusit nabídnout co nejlepší a nejzábavnější řidičské vlastnosti.

Pod kapotou se očekávají hlavně přeplňované benzínové motory, mezi kterými by neměla chybět jednotka 1.3 Turbo nebo 1.6 MultiAir II, uvádí web AutoEvolution. Zda se pod kapotou objeví i naftové motorizace prozatím není jisté. Některé spekulace však hovoří o možnosti hybridní pohonné jednotky, která by mohla kombinovat spalovací motor pohánějící přední kola a elektromotor pohánějící kola zadní.

Nový crossover však bude pro Alfu bezpochyby zásadním modelem. Vzhledem k rostoucí popularitě segmentu a snad i nižší ceně (přinejmenším ve srovnání se Stelviem), by totiž Tonale mohlo přitáhnout řadu nových zákazníků. A právě to Alfa potřebuje jako sůl.

video

Kromě nové Alfy Tonale, jejíž příchod na trh se odhaduje zhruba během následujícího půl roku, se však očekává i představení faceliftovaných modelů Giulia a Stelvio, které by mohlo proběhnout již příští měsíc na autosalonu v Los Angeles.

Související články

Témata
12. 10. 2019 19:44
Re: Tonale
K bodu 2 - facelift 2-3 roky předem, to možná v Mladé Boleslavi. Ne jinde. A ten tvůj mistr Kabaň tam skutečně neuspěl. Bohužel, vlastenecké by bylo ho hájit, ale reálné je, že jeho design se uplatní leda u nás nebo v nějaké Dacii, ale u BMW- ha, ha, ha .... konec mých reakcí.
Avatar - honzaHK
12. 10. 2019 13:47
Re: Tonale
1. "Kde jsi zase vzal něco o škodovce" - v předchozím příspěvku píšeš "běž si koupit nějaký Kamiq nebo jiný Q" - odtud jsem vzal něco o škodovce, ty Sherlocku.

2. Kabaň nestihl u BMW ani Rolls Royce udělat nic produkčního, za tak krátkou dobu to nelze v automotive stihnout, chápeš? Facelifty modelů byly navrženy ještě před jeho příchodem, o tom se rozhoduje 2-3 roky před nástupem výroby.

3. Design škodovek nechme stranou v duchu rčení sto lidí, sto chutí.

4. Až bude alfa dělat lidovky, možná ti jednu koupí do práce. Jenže to se stane až pokvetou hrábě a to je právě jedna z jejích osudových chyb.
11. 10. 2019 05:28
Re: Tonale
Kde jsi zase vzal něco o škodovce, nikdy jsem žádnou neměl a rozhodně mít nebudu. Stačí, že s nimi člověk musí jezdit v zaměstnání a fakt dost mizerná auta. Prostě lidovky.
Pokud jde o Kabaně, tak skutečně odchází od skupiny BMW pro nespokojenost s facelifty modelů, které stihl udělat. A u Rollse ho to ani nenechali dotáhnout do konce. Podívej se pořádně na ěkodovky z hlediska designu, je jednoduchý, až hračkovitý a u Scaly už ten zadek je až nesourodý s celým vozem. Prostě vystřílel nápady. Toto již prošlo zahraničním tiskem, takže není důvod nevěřit.
Avatar - honzaHK
10. 10. 2019 20:34
Re: Tonale
Heh, tak nejdřív doporucuješ Alfu, teď zase škodovku. Ono to s tou láskou k alfě zas tak žhavý nebude, viď? Že dneska ráno ta tvoje nenastartovala a sousedi si škodárnama v klidu odjeli do práce? :-[]

A ještě doplň, jak je to s tím Jozefem. Že ty sis to celý vymyslel?
10. 10. 2019 19:12
Re: Tonale
Realitu znám, prodeje nejsou podle představ. Ale technické provedení auta, design a jízda jsou bezkonkurenční. A nakonec mne jako zákazníka nezajímá počet prodaných kusů, ale auto jako takové. No hold nejsem ve fan klubu VW.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud