Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

General Motors plánuje velký elektrický pick-up

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 1. 5. 2019 • 19:24
30
Zobrazit náhledy (30)
Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD

Severoamerický koncern General Motors se nechce nechat zahanbit značkami Tesla, Rivian a Ford. Podobně jako ony se pustí do vývoje velkého pick-upu s čistě elektrickým pohonem.

Pick-upy představují jednu z nejpopulárnějších kategorií automobilů na severoamerickém trhu. Zároveň mají jednu z nejkonzervativnějších skupin zákazníků a i díky tomu jsou dodnes věrné více či méně konvenční technice, zatímco v případě SUV, crossoverů a dalších tříd osobních automobilů se stále více uplatňuje využití hybridních i čistě elektrických pohonných systémů.

Elektromotorům se nakonec nevyhnou ani pick-upy, vyvíjené primárně pro severoamerický trh, což naznačují méně známé společnosti, jako je například Atlis Motor Vehicles nebo Workhorse Group. Z větších hráčů jim věnuje pozornost značka Tesla, která přípravu vlastního elektrického pick-upu zmínila koncem roku 2017 a také automobilka Ford, která připravuje elektrické provedení pick-upu F-150 a investuje do společnosti Rivian, jejíž elektrický pick-up R1T se již připravuje na sériovou výrobu.

General Motors nechce tomuto vývoji pouze přihlížet a podle informací, které zveřejnil magazín MotorAuthority již potvrdila vývoj elektrického pick-upu Mary Barra, předsedkyně a výkonná ředitelka tohoto koncernu.  

Elektrický pick-up má v rámci koncernu General Motors údajně jako první značka nabídnout GMC a to v rámci modelové řady Sierra. Pick-upy této značky jsou sice sesterskými modely pick-upů Silverado značky Chevrolet, ale na severoamerickém trhu představují jejich luxusnější alternativu s vyšší cenou. Právě díky tomu se předpokládá, že v případě elektrického pick-upu značky GMC budou zákazníci ochotni akceptovat vyšší cenu.

Termín představení a uvedení čistě elektrického pick-upu koncernu General Motors v současnosti není zmiňován, ale očekává se, že bude někdy v první polovině příštího desetiletí. Elektrický pick-up pak může údajně stát na základech aktuální generace pick-upů Sierra a Silverado, pro níž je modelový rok 2019 jejím prvním na severoamerickém trhu a má tedy před sebou poměrně dlouhý životní cyklus.

Zdroj: MotorAuthority

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku