Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai přetáhl Volkswagenu designéra Bugatti Chiron

Michal Fokt Michal Fokt 9. 12. 2016 • 21:46
24
Alexander Selipanov, tvůrce designu hypersportu Bugatti Chiron, bude teď navrhovat vzhled luxusních modelů značky Genesis.

Pokud jste to náhodou nevěděli, tenhle lumbersexuál s baseballkou je autorem designu Bugatti Chiron a podílel se také na vzhledu Lamborghini Huracán. A to, jak sami uznáte, se v životopisu vyjímá docela dobře. Však je to také jeho poslední bugatti a vlastně poslední cokoli z koncernu Volkswagen, Saša, jak je znám v komunitě automobilových stylistů, přešel ke konkurenci.

Od ledna příštího roku bude šéfovat Global Genesis Advanced Studiu, které vzniká v Evropě a jeho přímým nadřízeným tedy bude pouze Luc Donckerwolke, šéf Genesis Design. Bere to jako velkou výzvu, protože luxusní značka Hyundaie se teprve formuje, momentálně prodává pouze luxusní sedan G90 a na cestě je model střední třídy, historie prestižního korejského designu se tedy teprve začíná psát.

Saša vystudoval design na kalifornské Art College of Design, kariéru začal v designcentru Volkswagenu a přes Lamborghini se propracoval až k Bugatti. není to mimochodem poprvé, co Hyundai zalovil v koncernovém hnízdě, v polovině letošního roku Korejci oznámili, že zlákali svého krajana Lee SangYupa, toho času designéra u značky Bentley. Lee nastoupil jako viceprezident Genesisu pro design.

Související články

Témata
Avatar - GM.rja
10. 12. 2016 20:49
Re: Legracni
Škoda, že ty vychované talenty nepoužijí na tvorbu designu některé té jejich chrchly a skutečně pohledné auto vytvoří až jiné automobilce >:-[]
Avatar - GM.rja
10. 12. 2016 20:43
Jo?
A já podle fotky myslel, že přetáhli vnuka Castra >:D
Avatar - Joky
10. 12. 2016 13:34
Re: Koncern
to ne , ale jak a koho trápit..
Avatar - _Karel_
10. 12. 2016 12:40
Re: Koncern
Oni politruci řešili, jestli majitelé škodovek mají doma samý "tlustý a hnusný Mařky"?
Avatar - Joky
10. 12. 2016 12:12
Re: Koncern
souhlas! taky jsem nikdy neměl ani jednu! a to sbírám auta a mám jich taky docela hafo!
a už se nečerti!

to víš funkci politruka mi na vojně zrušili, tak se musím realizovat jinde.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud