Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ineos Grenadier už se vyrábí, duchovní nástupce klasického Defenderu dorazí ještě letos

Ondřej Mára
Diskuze (5)

Společnost Ineos se pochlubila zahájením výroby offroadu Grenadier, který je duchovním nástupcem klasického Land Roveru Defender.

Hledáte offroad, který se namísto stylu a technologických vychytávek stále soustředí především na schopnost kvalitně odvádět těžkou práci? Máme dobrou zprávu! Společnost Ineos totiž zahájila výrobu dlouho očekávaného modelu Grenadier, který je duchovním nástupcem klasického Land Roveru Defender.

Projekt, který odstartoval již v roce 2017, nabral kvůli problémům s dodavatelskými řetězci drobné zpoždění. Společnost se však pochlubila informacemi i snímky z továrny v Hambachu, kde se již kompletují první kusy v rámci sériové výroby. První zákazníci (na vybraných trzích) by se navíc měli svého vozu dočkat již letos v prosinci.

Video se připravuje ...

Od zahájení projektu v roce 2017 jsme ušli dlouhou cestu a toto je pro společnost Ineos Automotive jako výrobce vozidel přelomový okamžik,“ komentoval zahájení výroby Mark Tennant, obchodní ředitel společnosti.

Mladá automobilka plánuje nabízet nový model prostřednictvím 200 prodejních a servisních center prakticky po celém světě, včetně Česka. Navíc se společnost pochlubila, že za posledních pár měsíců již vyjádřilo zájem o koupi vozu okolo 75.000 zákazníků z  Evropy, Afriky, Středního východu i oblasti Asie a Pacifiku. Značka už se navíc snaží vstoupit i na severoamerický trh.

Grenadier přitom sází na tradiční recepturu pravověrného offroadu, tedy kabinu posazenou na tuhém rámu a dvojici tuhých náprav. Vůz nabídne stálý pohon všech kol, redukční převodovku i možnost uzavřít všechny tři diferenciály.

Pod kapotou se navíc objeví osvědčené pohonné jednotky, totiž řadové šestiválce z dílny BMW. Evropští zákazníci dostanou na výběr mezi zážehovým (285 k/450 Nm) a vznětovým (249 k/550 Nm) šestiválcem, přičemž oba motory jsou spojeny s osmistupňovým automatem. Na dalších trzích se může nabídka motorů lišit.

Automobilka navíc pracuje také na vývoji modelu Grenadier s vodíkovým pohonem, respektive technologií vodíkových palivových článků. Zahájení testů nového vodíkového konceptu se přitom očekává ještě před koncem roku.

Ondřej Mára
Diskuze (5)

Doporučujeme

22. 10. 2022 11:42
Blbost
Tak neviem, kde cerpa autor info, ale britske media su plne clankov, ze vyroba tak skoro nezacne. Pan ratcliffe utopil v projekte uz skoro miliardu a na konci to bude toho hnupa stat pekny balik penazi
21. 10. 2022 20:53
Re: dal bych přednost
Viděl jsem 2mistnou 110ku - novou - za prednima sicnama přepážka. Řekl bych, ze 130ka tak půjde nakonfigurovat taky.
21. 10. 2022 20:35
Re: Bravo, Grenadier!
Na Defender se myslím čeká suverénně nejdyl z celého portfolia LR, tak si nejsem jistý, že někoho něco mrzí.
21. 10. 2022 16:16
Bravo, Grenadier!
Konečně zase někdo přišel s opravdovým a nefalšovaným off-roadem, navíc s velmi povedeným designem a výbornými motory. Bravo, pánové, LR musí mít "radost"! Je to ale jen jeho blbost, že nechal svůj nový Defender trestuhodně vyměknout! :-O :no:
Avatar - KANKUNEN
21. 10. 2022 15:30
dal bych přednost
jednoprostorovému Hiluxu, ten by uměl odvézt někdy 8 lidí a po vydání sedaček by tomelo obrovskou plochu. Proč takové auto není nevím.