Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kia EV6 se odhaluje. Originální crossover sází na nový design a moderní techniku

David Bureš David Bureš 15. 3. 2021 • 17:29
15
100
Zobrazit náhledy (15)
Kia EV6 Kia EV6 Kia EV6 Kia EV6 Kia EV6 Kia EV6 Kia EV6 Kia EV6 Kia EV6 Kia EV6

Také Kia bude mít speciální řadu elektromobilů. Jejím prvním zástupcem je crossover EV6, který se světu ukazuje na prvních snímcích.

Kia je další automobilkou, která chystá významné rozšíření své palety elektromobilů. Do roku 2026 připravuje hned 11 takových automobilů. Podobně jako jiné značky pro ně bude mít vyhrazenou speciální řadu. Jejím prvním zástupcem bude Kia EV6, která se krátce před oficiální premiérou odhaluje na prvních snímcích.

Tvary automobilu naznačily už dříve zveřejněné snímky. Jenže zatímco na nich bylo EV6 zahalené ve tmě, nyní zveřejněné snímky chystaný crossover ukazují kompletně odhalený, a to jak zvenku, tak zevnitř. Auto je dílem spolupráce tří designérských center Kie - v korejském Namyangu, německém Frankfurtu a kalifornském Irvine.

Elektrická novinka korejské značky přitom sází na originální vzhled, podle nové designérské filozofie „spojené protiklady“, kterou postupně použijí i další modely značky. Příď prakticky přišla o charakteristický tygří nos, typický detail posledních vozů značky. Podle automobilky tu však nadále je tzv. „digitální tygří tvář“, jen se přizpůsobila elektrickému pohonu.

Zboku zaujmou výsuvné kliky dveří pro lepší aerodynamiku, která ostatně ovlivnila i celkovou siluetu tohoto elektrického crossoveru. Zajímavostí je i linka ubíhající podél spodní části dveří a následně se stáčející vzhůru k blatníkům zadních kol, za nimiž na ni navazují koncová světla. Podle automobilky to opticky prodlužuje délku vozidla. Záď pak definují minimalistická koncová světla, stejně jako markantní střešní spoiler.

Nově koncipovaná je také kabina. Ta využívá originální zakřivený displej systému audio-vizuální navigace (AVN). Obrazovka táhnoucí se od volantu napříč středem vozidla zahrnuje přístrojový štít před řidičem a systém palubního infotainmentu a navigace nad středovým panelem. Kia přitom následuje trend a minimalizovala počet fyzických tlačítek, s ovládáním tak pomáhají dotykové plochy s hmatovou zpětnou vazbou. Sedadla pak využívají opticky zajímavou a odolnou látku s obsahem recyklovaných plastů.

Kia přitom v interiéru slibuje bohatý vnitřní prostor, jemuž pomáhá právě výhradně elektrický pohon. Základem je nová modulární platforma E-GMP vyvinutá koncernem Hyundai-Kia výhradně pro potřeby elektrovozů. Poprvé debutovala v Hyundaii Ioniq 5, přičemž do budoucna ji použijí i další velké elektromobily korejského koncernu.

Crossover Kia EV6 bude kompletně odhalen ještě tento měsíc, prostřednictvím speciální digitální online prezentace. To se dozvíme i bližší informace o rozměrech a dalších technických datech. Sesterský Ioniq 5 využívající shodný technický základ je každopádně 4.635 mm dlouhý crossover s rozvorem 3.000 mm, který nabízí až 72,6kWh baterie nebo pohon všech kol.

Související články

Témata
16. 3. 2021 16:21
Re: Parada
Asi máš naopak okuliare.
16. 3. 2021 11:09
Re: Parada
Já to vidím přesně naopak.
15. 3. 2021 23:16
Re: Parada
Aligátor Grhaaaa !!! MAKE SOME PRESIDENT of ZEMAN RE-PUB-LICK
15. 3. 2021 23:13
Re: Parada
surová ropa, uranový doly a Norilsk Nickel :-!
Avatar - Barrichello
15. 3. 2021 22:59
Re: Parada
Vito je zelený probuselký ekobolševik :-)

Obájce utopistických nesmyslů a žák Lysenka a mičurinců co chtěli měni společnost a příodní zákony a dělat pavědu :-) :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku