Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kia Forte 5D: Cee´d pro Ameriku

Michal Fokt Michal Fokt 8. 2. 2013 • 13:39
21
32
Zobrazit náhledy (21)
Kia Forte Kia Forte Kia Forte Kia Forte Kia Forte Kia Forte Kia Forte Kia Forte Kia Forte Kia Forte Kia Forte Kia Forte Kia Forte Kia Forte Kia Forte Kia Forte
Kia bude nabízet pětidveřový kompakt i v Americe. Od toho žilinského se ale poměrně výrazně liší, vlastně byste ho nejspíš ani nepoznali.

Zatímco v Evropě si zákazníci značky Kia musí vybrat mezi tří- a pětidveřovým hatchbackem a kombíkem Cee´d, zatímco sedan se k nám vůbec nepodívá, v Americe Korejci vyřadili kombi a k sedanu, jenž je pilířem nabídky a nese označení Forte, přidávají pro nás navržené pětidvířko. To si právě odbývá svou světovou premiéru na autosalonu v Chicagu. Ano, světovou premiéru, od výchozího Cee´du se totiž liší víc, než byste čekali.

Americká pětidveřová Kia Forte dostala prakticky novou příď - jiný je tvar světlometů, typická maska chladiče ve tvaru tygřího nosu se zmenšila na pouhou štěrbinku a dominantou přídě se stala tlama, přivádějící vzduch k chladiči. Výrazné má vůz i mlhovky a dravě působí též integrované "lízátko".

Nový tvar mají i páté dveře, zadní svítilny i nárazník, pyšnící se výrazným difuzorem. No a pokud byste si snad mysleli, že obě auta s přehledem identifikujete z profilu, zase špatně. Forte má dost výrazně změněný tvar bočního prosklení, to je ovšem to nejmenší - shodné nejsou ani karosářské díly, americká verze má jinak řešené boční linie.

Pohon hatchbacku zajistí dvojice benzinových motorů: atmosférický dvoulitr se 129 kW, zkombinovaný se šestistupňovým automatem a přeplňovaný 1,6 Turbo se 150 kW.

Prostě a jednoduše, shodné není prakticky nic. Jinak řečeno je Forte 5D skutečně pětidveřovou verzí americko-asijského sedanu Forte/K3/Cerato a nikoli lehce modifikovaným Cee´dem. To potvrzuje i interiér, v němž také nenajdete po hatchbacku z Nošovic ani stopu. Nepřijde vám tak velké odlišení dvou 5D modelů zbytečné? Myslíte si, že by se evropský Cee´d v Americe nelíbil? Sdělte nám svůj názor v diskuzi.

Témata
24. 2. 2013 10:00
Kia Forte 5D: Cee´d pro Ameriku
Vážení soudruzi z Kreje, až nebude vědět co vymyslet jako pozměnění modelu tak použijte tyto tvary pro Evropu
10. 2. 2013 15:07
European Cee´d
Je krajší , určite kvalitnejší keďže európania majú veľké nároky čo sa áut týka ! >:D JA sa zastávam Europskeho Ceed-u !!! Krásne autíčko >:D aj ked neviem preco ale tento model mi pripomína skôr Kiu Rio ako Ceed :)
8. 2. 2013 22:44
Re: podarene
Vidím v tom více aut, ale hlavní je, že je to citelně stravitelnější než evropská verze. A dokonce tomu místo šidítka dali něco, čemu se dá v téhle třídě říkat motor. ;-) Snad také pojede, jak čísla naznačují.
Avatar - PeterLuk
8. 2. 2013 19:47
Re: ENZO :)
Práve preto sa mi cee'd páči. Octavia vyzerá ako rodinné alebo manažérske auto, cee'd vyzerá mladícky, športovo. Keby ti bolo dvadsať kúpil by si si Octu? Ja radšej cee'da, Astru alebo C4ku, nevyzerajú tak prísne.
8. 2. 2013 15:47
Re: ENZO :)
:yes: :-) Souhlas

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku