Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Koncept Hyundai Grandeur kombinuje retro vzhled s moderními technologiemi

Ondřej Mára Ondřej Mára 10. 11. 2021 • 14:33
21
1
Zobrazit náhledy (21)
Hyundai Grandeur Concept Hyundai Grandeur Concept Hyundai Grandeur Concept Hyundai Grandeur Concept Hyundai Grandeur Concept Hyundai Grandeur Concept Hyundai Grandeur Concept Hyundai Grandeur Concept Hyundai Grandeur Concept Hyundai Grandeur Concept Hyundai Grandeur Concept Hyundai Grandeur Concept Hyundai Grandeur Concept Hyundai Grandeur Concept Hyundai Grandeur Concept Hyundai Grandeur Concept

Jihokorejská automobilky vzkřísila svůj vůbec první vlajkový model, pod jehož kapotu ovšem umístila nejmodernější technologie.

Automobilka Hyundai sice patří k nejvýraznějším inovátorům v oblasti elektrifikace, vodíkového pohonu i designu, současně však nezapomíná ani na svou minulost. To ostatně připomněla již v dubnu, kdy představila koncept Pony EV, vycházející z klasického sedmdesátkového modelu. A nyní podle stejného receptu připravila koncept Grandeur.

Ten vychází z první vlajkové lodi jihokorejské značky, v roce 1986 představeného Hyundai Grandeur. Při příležitosti 35 od jeho představení pak vznikl koncept Heritage Series Grandeur, který velmi decentně kombinuje hranatý osmdesátkový design s moderními technologiemi, obrazovkami, atd.

Začněme ale klasicky od exteriéru, který zůstal na první pohled stejný. Designéři si ovšem pohráli s maskou, upravili design kol, zpětná zrcátka nebo světa. Ta totiž vpředu i vzadu sází na technologii pixelů, známou z elektrického modelu Ioniq 5, které pokrývají celou příď i záď. Včetně výplně masky chladiče.

Větší změny se ovšem odehrály v kabině, která zajímavým způsobem kombinuje design minulosti s moderním vybavením. Palubní desce tak dominuje velká obrazovka, do které je integrovaný digitální přístrojový štít i infotainment. Další displej je zabudován do jednoramenného volantu a nechybí ani displej ve středovém tunelu.

Pod kapotou vozu by měl být blíže nespecifikovaný čistě elektrický pohon, ostatně podobně jako pod kapotou konceptu Pony EV. I díky tomu si designéři mohli dovolit vyplnit masku chladiče pixely a ve středovém tunelu je tak pouze jednoduchý volič převodovky.

Video se připravuje ...

V kabině nechybí ambientní osvětlení ani hodnotně působící ovládací prvky, které jsou lehce v kontrastu s retro-pojatými sedačkami a dekory ve dveřích s bronzovou barvou. Zajímavým detailem je pak také systém osvětlení nad zadními sedačkami, který efektně dotváří image vozu jako z nějaké filmové alternativní reality.

Stejně jako Pony EV, také nový Heritage Series Grandeur působí ve výsledku ohromně. Značka navíc jasně ukazuje, že se nebojí experimentovat s designem a prolínat staré trendy s novými technologiemi. Rozhodně tak bude zajímavé sledovat, jaký modernizovaný retro-model nám značka ještě představí.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Allo
11. 11. 2021 12:09
Wow
To je super, to vypadá velice dobře :yes: