Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Legendární offroad jako plug-in hybrid. Jeep Wrangler 4xe se začíná prodávat v Evropě

David Bureš David Bureš 25. 1. 2021 • 06:16
65
21
Zobrazit náhledy (65)
Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe Jeep Wrangler 4xe

Jeep slibuje, že plug-in hybridní Wrangler nebude z hlediska terénních vlastností za svými konvenčními bratry nijak zaostávat.

Přísnější emisní normy v kombinaci s rostoucím zájmem zákazníků o elektrifikované vozy znamená, že nabídka různých hybridů se postupně rozšiřuje. Aktivní na tomto poli je aktuálně také americký specialista na terénní auta a SUV Jeep, který rozšiřuje nabídku plug-in hybridů. Po Renegadu a Compassu se tak hybridní verze do zásuvky dočkal také legendární offroad Wrangler.

Jeep Wrangler 4xe poprvé debutoval loni na podzim, jen čtyři měsíce poté však značka spouští jeho prodeje i v Evropě. Zatím je však auto k dispozici jen v rámci předobjednávek, a to pouze na vybraných trzích. Česká republika mezi nimi v tuto chvíli není, konkrétně jde o Itálii, Španělsko, Německo, Francii, Švýcarsko, Nizozemí, Belgii a Rakousko, tedy obecně země, kde je zájem o terénní auta a kde různě zvýhodňují elektrifikované automobily. Fyzicky se u prodejců v těchto zemích vůz objeví před začátkem léta.

Automobil bude zpočátku k dispozici prostřednictvím specializovaného webu, když první vozy budou pocházet z úvodní edice, jednoduše nazvané "First Edition." Ta sází na bohatou výbavu včetně 18" kol, full-LED světlometů, navigaci s 8,4" displejem, adaptivním tempomatem nebo kamerami vpředu i vzadu. Karoserie přitom bude lakována jedním z jen tří nabízených odstínů, Black, Granite Crystal a Bright White, které jsou mezi evropskými zákazníky údajně nejoblíbenější. Jeep navíc umožňuje i dodání domácího wallboxu.

Co se týče samotného ústrojí v útrobách, tak automobilka hovoří o kombinovaném výkonu 300 koní (221 kW). Ten je výsledkem spolupráce přeplňovaného benzinového čtyřválce o objemu dvou litrů a dvou elektrických generátorů, které doplňují osmistupňová automatická převodovka TorqueFlite a sada akumulátorů. Ta umožňuje čistě elektrický dojezd až 50 kilometrů.

Automobilka zdůrazňuje, že jde o technicky nejvyspělejší ústrojí, které kdy nabídla. Systém je navíc perfektně integrovaný do systému pohonu všech kol, plug-in hybridní Wrangler se tudíž má terénními schopnostmi vyrovnat svým bratrům s konvenčním pohonem. Při představení americké specifikace totiž Jeep zdůrazňoval možnost objednání uzávěrek diferenciálu či elektricky odpojitelného stabilizátoru, případně brodivost až 76 centimetrů. Zda takové schopnosti nabídne i evropská varianta, či zda bude její nabídka nějakým způsoben omezena, není v tuto chvíli jasné.

Video se připravuje ...

Jeep Wrangler 4xe je spolu s dříve uvedenými plug-in hybridy Renegade 4xe a Compass 4xe součástí plánu automobilky na elektrifikaci kompletního portfolia, k níž dojde během následujících letech. Výsledkem má být to, že od každého nabízené modelu bude k dispozici buď elektromobil nebo hybridní varianta.

Doporučujeme

Témata
Avatar - curwasportiva
25. 1. 2021 16:28
4x NE
Jesteze Chrysler ohlasil i V8 Wrangler, ktery tuhle uchylnost vyvazi... Narozdil od EU kde lidem serviruji podobne potraty, bez adekvatni alternativy...
25. 1. 2021 16:04
Re: Wrangler plugin
A již brzy dorazí pravý pokračovatel ikonického Defenderu, a to jak technický, tak i designově! 😊👍
25. 1. 2021 14:56
Re: Máte tam chybu
Tohle u nás(ČR) na ježdění v terénu nikdo kupovat nebude. Tohle bude typický městský a příměstský dostavník.
Avatar - Blue Sun
25. 1. 2021 14:32
Re: Máte tam chybu
Stovka za sedm sekund je u terénního vozidla opravdu podstatný údaj...
Avatar - twistedTSD
25. 1. 2021 13:22
Re: proč ne....
Horší je, že v Compassu a Renegade si vybírat moc nemůžeš.