Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mazda ukázala nový řadový šestiválec, ještě si na něj ale počkáme

Ondřej Mára Ondřej Mára 11. 11. 2020 • 09:12
22
72
Zobrazit náhledy (22)
Mazda Vision Coupe Mazda Vision Coupe Mazda Vision Coupe Mazda Vision Coupe Mazda Vision Coupe Mazda Vision Coupe Mazda Vision Coupe Mazda Vision Coupe Mazda Vision Coupe Mazda Vision Coupe Mazda Vision Coupe Mazda Vision Coupe Mazda Vision Coupe Mazda Vision Coupe Mazda Vision Coupe Mazda Vision Coupe Mazda Vision Coupe

Kromě řadového šestiválce se automobilka pochlubila i dalšími pohonnými jednotkami.

Japonská automobilka, která si stále dělá věci po svém, se během nedávné prezentace k finančním výsledkům třetího čtvrtletí pochlubila několika novými motory. Na fotografii, kterou přinesl japonský web Car Watch, můžeme vidět nový plug-in hybrid, nový čtyřválec a především nový řadový šestiválec.

O vývoji šestiválcového motoru Mazda se mluvilo již delší dobu, nyní však máme vůbec první možnost ho vidět na fotografii. Podle dostupných informací by se pohonná jednotka mohla objevit pod kapotou prvních modelů nejdřív v roce 2022, přičemž se hovoří o benzínové, naftové i Skyactiv X variantě.

Podle spekulací by se měl nový motor poprvé objevit v nové Mazdě 6, kde měl podle původních informací pohánět zadní kola. Během prezentace ovšem automobilka mluvila o podélném uložení a systému pohonu všech kol. Zda bude nová Mazda 6 pouze čtyřkolka nebo i zadokolka bychom se ale měli dozvědět nejpozději koncem roku 2022, kdy by mělo dojít k její premiéře.

V roce 2022 by se měl na scéně objevit i nový plug-in hybridní pohonný systém, který by měl být dalším krokem v elektrifikaci značky. Kromě toho bude Mazda pokračovat ve vývoji mild-hybridní 48V technologie nebo na tzv. „multi-elektrifikační technologii“, která by měla používat rotační motor.

Práce na několika nových motorech by ovšem měly znamenat, že se až do roku 2022 pravděpodobně nedočkáme žádných novinek. Podle zákulisních spekulací ze začátku tohoto roku totiž nyní Mazda pozdržuje představování nových modelů právě s ohledem na vývoj zcela nových pohonných jednotek.

Související články

Témata
12. 11. 2020 21:05
Re: ECO ŠILENCI
... jedno oko jeste spi ... :-)
12. 11. 2020 15:47
Re: Mazda spalovací motory fakt umí
To bude spíš tím, co v všechno je dnes nacpáno do potrubí odvádějící spaliny. ;-)
Avatar - iudex
12. 11. 2020 13:02
Re: Mazda spalovací motory fakt umí
Už si sypem popol na hlavu nižšie. ;-)
Avatar - iudex
12. 11. 2020 13:01
Re: Mazda spalovací motory fakt umí
OK, uznávam svoj omyl. Nie som technicky vzdelaný, aj sa mi zdalo logické, že beterka by vplyv na zvuk nemala mať, vychádzal som ale z toho, že model bez mildhybridu má zjavne lepší zvuk, ako model s mHEV. A to je objektívny fakt.
Avatar - iudex
12. 11. 2020 12:57
Re: 6 - valec
Jj, je to na webe Fordu: posledná príležitosť kúpiť V8 za túto cenu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud