Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-AMG SL 63 prošel brutální úpravou. A výjimečně není od Mansory

Dominik Kovář Dominik Kovář 17. 3. 2023 • 08:48
9
Zobrazit náhledy (9)
Keyvany Mercedes-AMG SL 63 Keyvany Mercedes-AMG SL 63 Keyvany Mercedes-AMG SL 63 Keyvany Mercedes-AMG SL 63

Německý tuningový úpravce Keyvany se však ve slavnějším Mansory očividně vzhlédl.

Pokud se alespoň okrajově zajímáte o aftermarket úpravy, dovedete na první pohled odhadnout, od jakého tuningového úpravce je konkrétní model vyhotoven. Jako u všeho v životě, i zde může zdání klamat. 

Tento Mercedes-AMG SL 63 je až nápadně modifikován po stylu Mansory, ale přeci jen je od jiného úpravce, konkrétně německé společnosti Keyvany. Také ta patří k úpravcům, kteří se nebojí nápaditého a mnohdy až extravagantního tuningu. Výsledkem je model K820HP, který je mimo změny vzhledu také o dost výkonnější.

Jakým způsobem byl výkon navýšen, si úpravce nechává pro sebe. Čtyřlitrový biturbový osmiválec má nyní 820 koní, což je oproti sériovému AMG SL 63 s 585 koňmi solidní nárůst. Hodnota točivého momentu v případě upravené verze činí 980 Nm. 

Video se připravuje ...

V tomto případě se jedná o roadster v bílém lakování, který dostal agresivnější přední nárazník s novými otvory z uhlíkových vláken pro nasávání vzduchu, zatímco kapota má nyní prostor odvětrávání i nasávání. Obří černé disky kol svým designem trochu připomínají ikonické obutí Alfy Romeo. Boční prahy byly rozšířeny a dostaly (stejně jako splitter, maska chladiče nebo zrcátka) decentní oranžové detaily.

Oranžové akcenty se objevují také v zadní části, konkrétně na spoileru a difuzoru. Zadní svítilny se zdají být zatmavené, což se ke kombinaci bílé, černé a oranžové vskutku hodí. 

Pokud je oranžové zvenčí málo, nahlédněte dovnitř. Tam dominuje oranžová kůže s bílým prošíváním. Sedadla a volant disponují navíc dvojitým bílým pruhem. Zbytek kabiny nabízí obří množství černé Alcantary a karbonu.

Keyvany označuje tuto stavbu jako první edici a chlubí se tím, že je úvodním modelem nové generace SL na světě, který má karoserii z uhlíkových vláken. Nutno dodat, že karbonové díly by měly být ve většině případů jako doplňky, nikoliv náhrada originálních dílů karoserie. 

Předobjednávky na model K820HP jsou spuštěny, německý úpravce ale jeho cenu neuvedl veřejně. Vzhledem k originalitě této úpravy lze předpokládat možná až 1,5 násobek ceny originálního modelu AMG SL 63, který na českém trhu začíná na částce 5.374.820 Kč.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata