Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mustang Mach-e slibuje dojezd k moři na jedno nabití z každého hlavního města v Evropě, z Prahy to má nejdál

Ondřej Mára Ondřej Mára 25. 8. 2021 • 13:49
95
44
Zobrazit náhledy (95)
Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E

Ford se snaží zahnat obavy evropských zákazníků z omezeného dojezdu elektromobilů originálním způsobem.

Baterie a nabíječky elektromobilů prošly v posledních letech výraznou evolucí, přesto zůstává dojezd jedním z nejdiskutovanějších témat. Dvojnásob to platí v období letních dovolených, kdy jsou mnozí zvyklí vyrážet za zážitky právě za volanty svých vozidel a obávají se, že s elektromobily se jim cesta nepříjemně prodlouží o hledání volných nabíječek a nabíjení.

Ford se ovšem rozhodl bojovat se strachem z omezeného dojezdu originálním způsobem a hrdě prohlašuje, že plně nabitý elektrický Mustang Mach-e zvládne dojet k moři bez nutnosti nabíjení z každého evropského hlavního města. A to včetně Prahy, odkud to máme k moři nejdál.

Zapomeňte ale na klasické destinace, jako je Chorvatskou nebo Itálie. Při oficiálně udávaném dojezdu 610 km dle WLTP a správně zvolené trase se sice dostanete na hranice těchto států, ovšem k moři už se bez nabíjení nedostanete. Při cestě opačným směrem už ale šanci máte.

Nejkratší trasa z Česka k moři totiž vede kolem Ústí nad Labem, Drážďan, Berlína a Štětína do polského přímořského letoviska Mezizdroje. Jak přitom Ford správně uvádí, trasa je dlouhá 586 kilometrů, takže pokud se nerozvášníte na německých dálnicích a nepřeložíte oba kufry i kabinu různým plážovým vybavením, měla by vám po příjezdu zbývat energie na cestu na pláž a připojení auta k nabíječce.

Video se připravuje ...

Cestu k moři přitom nemají nejkratší ani výletníci z Budapešti (556 km), Bernu (493 km) ani Vídně (477 km). Naopak z měst jako Řím, Athény, Amsterdam, Helsinky nebo Lisabon je cesta k moři kratší než 100 kilometrů.

Jak ovšem Ford dodává, i při cesta na delší trasy se vlastníci Mustangu Mach-e mohou spolehnout na FordPass Charging Network, díky čemuž by měli mít přístup k jedné z největších sítí nabíječek na území Evropy. Se správným naplánováním optimální trasy i nabíjení pak pomáhá EV Trip Planner, který je součástí aplikace FordPass.

Doporučujeme

Témata
26. 8. 2021 17:11
Re: Brno – Benátky
no já na dovolené v cizině letos vždycky viděl volná "tankovací" místa pro tesly, ale málo míst na parkování. Takže jsme leckdy zbyli na ulici. Takže asi tak.
26. 8. 2021 17:06
Re: WLTP je k smíchu
K smíchu jsi ty. Počítat sice umíš, ale to je vše. Ford nemá ani kapacitu baterií 80 kWh ani spotřebu 23. takže ty tvoje počty jsou úplně k ničemu.
Ale hlavně že jsi došel k nesmyslu 256 km. Když budeš ještě chvíli počítat dostaneš se třeba na 0, co ty na to?

Pomůžu ti aspoň s baterkami:
Extended range 98 kWh (minimálně 88 kWh použitelných).
Avatar - Ozzman
26. 8. 2021 10:46
Re: Brno – Benátky
Jenže ono to není jen o té cestě tam, když si pronajmeš apartmán, né vždy tam bude nabíječka a nějaké výlety.. ok dá se to asi plánovat jen do hotelu, kde nabíječka je, ale co když vás tam bude více přes noc tankovat ? Pořád je to takové né praktické, dá se, ale s ALE.
Avatar - Emel
26. 8. 2021 09:43
Re: WLTP je k smíchu
Jo, když byly děti menší tak jsme lítali, nebo byli někde blízko (Itálie). V těch 4 už jsme dali Bulharsko celkem bez problémů.
Avatar - Emel
26. 8. 2021 09:40
Re: Brno – Benátky
V pohodě jak se to vezme... na 750km strávíš hodinu na nabíječce... a to to zrovna hezky vyšlo. Slušná nafta by to v případě potřeby dala bez tankování. Ale tak jo, když to je jednou za rok, tak se to asi dá.