Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mustang Mach-e slibuje dojezd k moři na jedno nabití z každého hlavního města v Evropě, z Prahy to má nejdál

Ondřej Mára Ondřej Mára 25. 8. 2021 • 06:01
95
44
Zobrazit náhledy (95)
Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E

Ford se snaží zahnat obavy evropských zákazníků z omezeného dojezdu elektromobilů originálním způsobem.

Baterie a nabíječky elektromobilů prošly v posledních letech výraznou evolucí, přesto zůstává dojezd jedním z nejdiskutovanějších témat. Dvojnásob to platí v období letních dovolených, kdy jsou mnozí zvyklí vyrážet za zážitky právě za volanty svých vozidel a obávají se, že s elektromobily se jim cesta nepříjemně prodlouží o hledání volných nabíječek a nabíjení.

Ford se ovšem rozhodl bojovat se strachem z omezeného dojezdu originálním způsobem a hrdě prohlašuje, že plně nabitý elektrický Mustang Mach-e zvládne dojet k moři bez nutnosti nabíjení z každého evropského hlavního města. A to včetně Prahy, odkud to máme k moři nejdál.

Zapomeňte ale na klasické destinace, jako je Chorvatskou nebo Itálie. Při oficiálně udávaném dojezdu 610 km dle WLTP a správně zvolené trase se sice dostanete na hranice těchto států, ovšem k moři už se bez nabíjení nedostanete. Při cestě opačným směrem už ale šanci máte.

Nejkratší trasa z Česka k moři totiž vede kolem Ústí nad Labem, Drážďan, Berlína a Štětína do polského přímořského letoviska Mezizdroje. Jak přitom Ford správně uvádí, trasa je dlouhá 586 kilometrů, takže pokud se nerozvášníte na německých dálnicích a nepřeložíte oba kufry i kabinu různým plážovým vybavením, měla by vám po příjezdu zbývat energie na cestu na pláž a připojení auta k nabíječce.

video

Cestu k moři přitom nemají nejkratší ani výletníci z Budapešti (556 km), Bernu (493 km) ani Vídně (477 km). Naopak z měst jako Řím, Athény, Amsterdam, Helsinky nebo Lisabon je cesta k moři kratší než 100 kilometrů.

Jak ovšem Ford dodává, i při cesta na delší trasy se vlastníci Mustangu Mach-e mohou spolehnout na FordPass Charging Network, díky čemuž by měli mít přístup k jedné z největších sítí nabíječek na území Evropy. Se správným naplánováním optimální trasy i nabíjení pak pomáhá EV Trip Planner, který je součástí aplikace FordPass.

Související články

Témata
26. 8. 2021 17:11
Re: Brno – Benátky
no já na dovolené v cizině letos vždycky viděl volná "tankovací" místa pro tesly, ale málo míst na parkování. Takže jsme leckdy zbyli na ulici. Takže asi tak.
26. 8. 2021 17:06
Re: WLTP je k smíchu
K smíchu jsi ty. Počítat sice umíš, ale to je vše. Ford nemá ani kapacitu baterií 80 kWh ani spotřebu 23. takže ty tvoje počty jsou úplně k ničemu.
Ale hlavně že jsi došel k nesmyslu 256 km. Když budeš ještě chvíli počítat dostaneš se třeba na 0, co ty na to?

Pomůžu ti aspoň s baterkami:
Extended range 98 kWh (minimálně 88 kWh použitelných).
Avatar - Ozzman
26. 8. 2021 10:46
Re: Brno – Benátky
Jenže ono to není jen o té cestě tam, když si pronajmeš apartmán, né vždy tam bude nabíječka a nějaké výlety.. ok dá se to asi plánovat jen do hotelu, kde nabíječka je, ale co když vás tam bude více přes noc tankovat ? Pořád je to takové né praktické, dá se, ale s ALE.
Avatar - Emel
26. 8. 2021 09:43
Re: WLTP je k smíchu
Jo, když byly děti menší tak jsme lítali, nebo byli někde blízko (Itálie). V těch 4 už jsme dali Bulharsko celkem bez problémů.
Avatar - Emel
26. 8. 2021 09:40
Re: Brno – Benátky
V pohodě jak se to vezme... na 750km strávíš hodinu na nabíječce... a to to zrovna hezky vyšlo. Slušná nafta by to v případě potřeby dala bez tankování. Ale tak jo, když to je jednou za rok, tak se to asi dá.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud