Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Německému automobilovému průmyslu hrozí propad do hluboké krize

ČTK ČTK 28. 10. 2019 • 21:09
24
143
Zobrazit náhledy (24)
Volkswagen Vřesno Volkswagen Vřesno Volkswagen Vřesno Volkswagen Vřesno Volkswagen Vřesno Na výrobní lince za sebou jedou různě lakované odlišné typy karoserií, protože veškeré takty výroby jsou přesně plánované Volkswagen Vřesno Volkswagen Vřesno Volkswagen Bratislava Volkswagen Bratislava Volkswagen Bratislava Volkswagen Bratislava Volkswagen Bratislava Volkswagen Bratislava Volkswagen Bratislava Volkswagen Bratislava Volkswagen Bratislava Volkswagen Bratislava Volkswagen Bratislava

Automobiloví výrobci a dodavatelé oslovení Německou průmyslovou a obchodní komorou (DIHK) hodnotí současnou situaci jako vůbec nejhorší za deset let.

Jejich pesimismus sílí už čtvrtý měsíc a nejnověji vykázal navíc prudký propad, napsala agentura DPA, která má průzkum komory k dispozici.

Současné obchody označilo za dobré jen 22 procent firem, podle 55 procent jsou uspokojivé a 23 procent je vidí jako špatné. Rozdíl mezi kladnými a zápornými odpověďmi tak činí minus jeden procentní bod. Ve srovnání s předchozí anketou DIHK to znamená pokles o 17 procentních bodů. Celých 35 procent dotazovaných firem ohodnotilo svá očekávání pro příštích 12 měsíců jako špatná nebo horší.

Automobilový průmysl se nachází v období zásadních změn. Stojí před nutností investovat miliardy do rozvoje nových technologií typu elektromobility, mimo jiné proto, aby dodržel přísné předpisy Evropské unie. Zároveň se mnohé firmy potýkají s poklesem výnosů kvůli oslabení světových automobilových trhů a podobně jako ostatní sektory čelí nejisté situaci v mezinárodním obchodu. Sáhnout ale mnozí výrobci mohou na vysoké výnosy zrealizované v uplynulých letech konjunktury.

Německá ekonomika je největší v Evropě a je na ní závislá mimo jiné i řada českých podniků, přičemž automobilový průmysl je pro obě země klíčový. DIHK představí podrobnosti svého průzkumu 29. října.

Související články

Témata
Avatar - white label
30. 10. 2019 11:31
Re: Vábení Mordoru
...v depresi (s měkkým i).
Jinak v podstatě souhlas..., ovšem i v rámci Evropy se dá o svobodu přijít.
30. 10. 2019 06:40
Re: Elektrofikace nehrozí.
elektromobilita není pro rozvodnou síť zásadní problém. Lze jednoduše dohledat.
30. 10. 2019 06:39
Vábení Mordoru
A je to tu zas, stejná jména, stejné názory. Jak na sputniku..

Volá se tu po vůdci, zkouší se hranice s obdivem k Hiltlerovi, zlehčuje holokaust...:(
EU se přirovnává ke komunismu, obdivuje se totalitářská čína a rusko.

Je to jak když člověk v depresy vidí jen to špatné co chce a nechce vidět úspěchy EU jak ekonomické tak politické a hlavně demokratické.

PS: A tak v tyhle dny, kdy si budeme připomínat dobu kdy jsme se z totality osvobodili, je na čase zavzpomínat na to jak lechce lze svobodu ztratit.
Avatar - Katikakus
29. 10. 2019 21:23
Re: Hrozi..
Ty ne, ale já jo. S velmi hloupým Teslatrollem. Ani nevím proč. Už nějaká nebavíš. Nazdar.
Avatar - Katikakus
29. 10. 2019 19:26
Re: Hrozi..
Oceňuji tvou sebereflexi...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku