Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová limuzína pro ruského prezidenta už jezdí. Vypadá jako kříženec Bentley a Rollse

David Bureš David Bureš 28. 3. 2017 • 16:58
12
31
Zobrazit náhledy (12)
Nová limuzína pro ruského prezidenta Nová limuzína pro ruského prezidenta Nová limuzína pro ruského prezidenta Nová limuzína pro ruského prezidenta Nová limuzína pro ruského prezidenta Nová limuzína pro ruského prezidenta Nová limuzína pro ruského prezidenta
Ruský prezident bude jako ten americký, když též začne používat na míru postavenou limuzínu. Nový speciál vzniká i díky Porsche.

Doba ruských státnických limuzín se vrací. Jestliže dnes ruský prezident jezdí v Mercedesu S 600 Pullman, již zanedlouho vzpomene na éru Sovětského svazu, kdy tehdejší představitelé jezdili ve speciálně postavených limuzínách od ZiLu. V Rusku se totiž aktuálně pracuje na nové státnické limuzíně, která byla nedávno zachycená během testování.

Reprezentativní automobil vzniká v rámci projektu „Průvod,“ jehož výsledkem má být technika využitá hned pro několik aut. Vedle limuzíny ji použije třeba SUV nebo minibus, jednoduše vozidla, která se obvykle objevují v různých průvodech a přehlídkách.

O projektu se mluví už od roku 2012, kdy ruská vláda oznámila, že na vznik nových automobilů a tedy i obnovení ruské výroby státnických aut má k dispozici v přepočtu 25 miliard korun. Později se světu ukázaly i snímky zmenšených modelů chystaných vozů i jejich patentové snímky, až nyní však připravovaná limuzína byla zachycena přímo během testování. Byl na to ostatně nejvyšší čas, protože automobil má být čelním představitelům Ruska předán už na začátku roku 2018 s tím, že první jeho exempláře budou dokončeny ještě letos.

Špionážní snímky prototypu dokazují, že se limuzína pro ruského prezidenta inspiruje luxusními auty z Velké Británie. Zatímco tvary zádě připomínají Bentley Mulsanne, velká maska chladiče zase evokuje modely Rolls-Royce. Inspirace zahraniční produkcí ale u ruských limuzín není nic neobvyklého, někdejší zily byly větší či menší kopie amerických packardů, lincolnů nebo cadillaců.

Vedení projektu má na starosti ruské státní výzkumné centrum (NAMI), které však spolupracuje s dalšími partnery. Mezi nimi je i firma Porsche Engineering, která vyhrála zakázku na vývoj motoru pro nový vůz. Tím má být přeplňovaný dvanáctiválec o objemu 6,0 až 6,6 litru, který bude dosahovat výkonu přes 800 koní (588 kW). Samotnou výrobu pak bude mít na starosti společnost Sollers, vlastník automobilky UAZ.

Přestože chystaná limuzína v lecčems svým charakterem navazuje na někdejší díla Zavodu imeni Lichačeva (ZiLu), najdeme u něj jednu podstatnou změnu. Jestliže zily byly výhradně stavěny pro komunistické pohlaváry, novinka bude vedle státnické obrněné verze nabídnuta i v civilním provedení pro běžné zákazníky. Ti se vozu však dočkají se zpožděním, nejprve auto zamíří k ruským vládním představitelům. Jako první by jej měl dostat sám ruský prezident, a to zřejmě po prezidentských volbách na jaře 2018, jejichž hlavním favoritem je dosavadní vládce největší země světa, Vladimir Putin. Ročně má vznikat až 5.000 těchto vozů.

Foto: gtspirit.com

Související články

Témata
31. 3. 2017 00:12
Re: Typické Rusko
Tak sis mohl pomoct sam, ne? Proc jsi cekal 5 let nez se sem nasackovali soveti z jedne strany a americani z druhe? Boha, moznosti jsou, svoboda a demokracie taky, levne pujcky vyda kdokoliv komukoliv, vsichni mohou zit jako svycari ale evidentne fnukani na netu ma vetsi pridanou hodnotu
31. 3. 2017 00:09
Re: Typické Rusko
Kdyby se Evropani nenechali pr..at do zadku a misto toho bojovali, tak by zadni rusaci tady nebyli a Evropa by tezila z Marsallova planu jeste dodnes...
30. 3. 2017 10:40
Re: Typické Rusko
Nám tiež chceli amíci pomôcť, ale nemohli, pretože nám musel pomáhať náš "brat" , ktorý nám urobil akurát tak medvediu službu.
Avatar - Barrichello
30. 3. 2017 08:48
Re: Tato diskuze dokazuje, že ideologie je živá
Já si zásadně píšu co chci a co považuju za správné sdělit a ně co by se komu líbilo.
30. 3. 2017 02:13
Re: Typické Rusko
Pozor, rusy nesnasim, ale 2. svetovou vyhrali/prevratili oni, IMHO.
Amici si jen pribehli pro trofeje (proudove motory, rakety, vedce, kteri je delali atd).

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud