Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová Škoda Kodiaq. Je tohle finální podoba?

Lukáš Volšický
Diskuze (11)

Oficiální představení nové Škody Kodiaq se blíží a Auto.cz vám přináší ukázku dvojice originálních renderů, jak by zásadní novinka Škodovky pro letošek mohla vypadat.

Už letos na podzim se slavnostně představí nová Škoda Kodiaq. Během posledních týdnů se začíná lehce odhalovat na oficiálních fotografiích zamaskovaných testovacích prototypů a automobilka začíná zveřejňovat první informace k očekávané novince. S novým Kodiaqem se současně už stihl seznámit i náš technický expert Martin Vaculík ze Světa motorů.

A náš dvorní grafik Honza Lušovský na základě zatím zveřejněných ukázek připravil dvojici originálních renderů, jak by jedna ze zásadních letošních novinek Škodovky mohla vypadat. I podle zatím známých informací by nový Kodiaq měl být výraznou evolucí dnešní první generace. Vzniká na technicky vylepšené platformě MQB evo, díky níž bude mít hliníkovou přední nápravu i lepší adaptivní podvozek DCC Pro.

Nový Kodiaq se bude vyrábět s pětimístnou i sedmimístnou konfigurací sedadel a bude se pyšnit obrovským zavazadlovým prostorem se základním objemem 910 litrů. Větší prostornost najdeme i v modernějším interiéru, protože novinka bude o 61 mm delší než aktuální model, přičemž rozvor náprav vzroste o jeden milimetr. Už zveřejněné parametry jsou – délka 4.758 mm, šířka 1.864 mm, výška 1.657 mm a rozvor 2.791 mm.

Nabídka motorizací se bude skládat ze dvou zážehových, dvou vznětových a jedné plug-in hybridní jednotky. Benzinovým základem bude mild-hybridní 1.5 TSI (110 kW 4x2) doplněná silnějším 2.0 TSI (150 kW 4x4). Naftu budeme tankovat do dvojice motorů 2.0 TDI (110 kW 4x2 a 142 kW 4x4) a plug-in hybridní nabídne elektrifikovanou 1.5 TSI iV (150 kW 4x2). Všechny motorizace budou standardně spojeny s automatickou převodovkou DSG.

Video se připravuje ...

Bohužel, automobilka zatím nezveřejnila oficiální datum představení nového Kodiaqu a zatím pouze říká, že se jej dočkáme na podzim 2023. Čekání na letošní velkou novinku značky si zatím můžete zkrátit prohlédnutím dvojice našich renderů.

Lukáš Volšický
Diskuze (11)

Doporučujeme

30. 8. 2023 23:20
Všechno to jsou jen zbytečné kecy.
Je lepší si počkat na oficiální předváděčku.
Avatar - Jaros71
9. 7. 2023 18:05
Zmutované kombi na SUV
Mě se ten zadek vůbec nelíbí.. :no:
Je to takové dlouhé a úzké , divné.
Předek ok , to je klasická Škoda posledních let.
Dobře , velký kufr bude argument pro hodně lidí..
Avatar - emkejx
9. 7. 2023 05:40
tak to uz ano
ked v bmw musia nakreslit skodovku
7. 7. 2023 15:30
Škoda prace
Pro český idioty, co považují za vrchol řidičského umění, seslapnout plynový pedál na zem a mít klapky na očích.
7. 7. 2023 15:14
Nevím, nevím
Jakoby byl tomuto designu předudaný tón, tou snahou o to, aby se zjevná příslušnost ke konkrétní značce coby ve větší míře identifikující prvek táhla napříč celým jejím portfoliem od "nej po nej" kategorii. Z celkového vzhledu jde spíš opravdu o navazovatele, než o nový look prvotně vykopávajícího. Je to takové, kdy je něčí nadcházející sezóna zároveň tou poslední.