Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Fiat Bravo (oficiální video)

Ondřej Láník Ondřej Láník 7. 11. 2006
4
376
Fiat odhalil Bravo před několika dny na prvních fotografiích. Dnes je tu další dávka informací - těch obrazových.

První informace o novém Fiatu Bravo vzbudila nebývalou vlnu zájmu. Na auto.cz jsme u velkých novinek zvyklí vídat stovky více či méně emotivních diskuzních příspěvků, ale osm set přispění do debaty nad jedním jediným automobilem během pěti dnů, to www.auto.cz nepamatuje.

Nabízíme vám další informaci, tenktokrát obrazovou. Ne proto, že bychom chtěli vyprovokovat další diskuzní smršť, ale proto, že tento Fiat je hoden jména Bravo.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

800 KAPESNÍKŮ
| 13. 11. 2006
Mluvil jsem o PSA - Peugeot a Citroen. Renault je jinde. A co se týče kopírování- vstřikování C-R vyvinul Bosch. Fiat pod GM ho jen použil jako první. Ale kdo vyvinul filtr pevných částic byl Peugeot u 2.2HDI. Dobrou antikorozní ochranu můžu potvrdit třeba u Peugeotu.
800 KAPESNÍKŮ
| 8. 11. 2006
Někomu to přijde vtipné. Mě z toho zůstává rozum stát. Takový překrucování faktů. Ale tomu už se nedá ani divit. Kdo si přečet diskuzi o připravovaném Ferrari Dino ví o co jde. Jen dodám pár perliček na závěr, které nám wolff zdělil (přeplňování je pomocná berlička, jelikož Porsche neumí dobrý atmosférický motor, Carrera GT nebylo typické sériové Porsche a prý dokonce stála 22 mil-bylo to o 6 mil míň). Každý si udělá obrázek sám).
800 KAPESNÍKŮ
| 8. 11. 2006
Tak wolffe, sice ses zmínil, že máš vysokou školu technického směru, ale strojařina to rozhodně nebyla. Pokud si myslíš, že zvedněš výkon jen úpravou řídicí jednotky, tak si ideální zákazník pro chiptuning. Spousta majitelů slabších naftových motoru uvěří reklamě, která nabízí i 25% zvýšení výkonu. A to jen připojením černé krabičky za deset tisíc. To jen svědčí o nevědomosti. Zvýšený výkon samozřejmě zvýší namáhání celého ústrojí. Už i starší TDI s 66kw a 81kw se odlišovaly použitým turbodmychadlem. Výkonnější verze měla variabilní geometrii lopatek. A to výkon rozhodně nestoupl o čtvrtinu. Každý nárůst výkonu zkrátka přináší konstrukční změny. Fiat má podobný recept jako VW a nabízí 3 motory, ale 6 různých výkonů (1.3-75 a 90koní, 1.9 120,130 a 150 koní, 2.4 s 200 koni). Motory 1.3 a 1.9 byly vyvíjeny společně s GM. Už jsou tady nějaký pátek, takže žádná moderna. Asi jsi trochu zaspal dobu. Moderní naftu ti nenabídne fiat , ale PSA. Počínaje 1.4 -70 koní, 1.6 90 a 110 koní, 2.0 136 koní, 2.2 170 koní a 2.7 s 204 koníky. Takže pozor moderní nafta se fasuje ve Francii. :-)
ADLATUS GTI
| 8. 11. 2006
Nevím, jestli jsi beran, Wolffe, ale žes velmi mdlého rozumu vím bezpečně. Škoda, že neopěvuji tvou modlu, viď... to bys zobal jako sýkorka >:-[] Dětské plačky a touhy nedospělce si realizuj jinde. Zde je to o názorech, nikoliv o breku :no: :no: :no:
OT: Anketa o nejkrásnější auta
| 8. 11. 2006
Autorevue spadnul web :-O

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku