Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový karavan dokáže nabít elektromobil a pak se ním nechat táhnout

Mirek Mazal Mirek Mazal 7. 8. 2021 • 03:57
51
13
Zobrazit náhledy (51)
Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer Living Vehicle Pro-EV Camper Trailer

Multifunkční vozík ubytuje pohodlně až čtyři pasažéry a nově dovolí čistý průjezd až na konec silnice. V místech slunečného tábořiště prý vydrží s nekonečnou zásobou energie.

Elektrickou revoluci v dnešní době dopují nejen výrobci automobilů. Rozšíření nabídky zásuvkového portfolia připravují i firmy dodávající doplňkovou výbavu. Postupně rostou možnosti příjemného života na ekologických cestách, konkrétně se zlepšují možnosti bydlení ve svém mobilním domě zapojeném na kouli rodinného elektromobilu.

Variant obytných přívěsů pro elektromobily bylo jako šafránu, situace se časem mění také díky americké společnosti Living Vehicle vyrábějící nový karavan, který dokáže nabít elektromobil a pak se ním nechá táhnout. Ekologická i ekonomická spolupráce systémů snižuje náklady na palivo a v místě průjezdu či pobytu je ušetřeno životní prostředí.

Díky opětovnému použití hliníku, který je typickým symbolem značky, vypadá nová modelová řada stejně jako starší předchůdci. Srovnáním detailů se teprve odhalí praktická nadřazenost modernizovaného provedení uctívající elektromobilový směr automobilového průmyslu. Snahu vyjít vstříc uměle protlačovanému trendu zastupuje nejvýraznější novinka, a to systém LVEnergy vytvářející snad nejlepší karavan určený za elektromobily na celém zachraňovaném světě.

Neobvykle výkonný bydlík využívá solární panely SunPower, které mohou generovat až 3 520 W energie, přičemž do zásoby se vejde 57,6 kWh neboli téměř dvakrát větší porce energie než u předchozího modelu. Výrobce v tomto ohledu pyšně slibuje nevyčerpatelný zdroj obnovitelné energie při táboření až čtyř lidí na slunném stanovišti.

Varianta určená za kouli elektromobilu je dodávána také s 20kW duálním měničem, který je přizpůsoben dostatečnému krmení tažného koně. Z obytného vozíku se silným měničem je rázem zdroj energie a rázem roste množství dosažitelných cílů. Z problematického dojezdu většiny elektrických aut je s karavanem Living Vehicle perimetr dostupnosti daleko větší, protože se kdykoliv může stát mobilní nabíjecí stanicí elektromobilu v čele soupravy.

Kromě nové soustavy určené pro dobíjení auta byl inovován prostor pro posádku. Obytné části uvnitř více splývají s vnějším prostorem využitelným po zastavení. Tvůrci chtěli rozostřit hranice interiéru a exteriéru, propojení evokují například velká okna, střešní prosvětlení nebo posuvné skleněné dveře jako v rodinném domě. Plně integrovaná sklápěcí paluba ve stylu balkonu unese 680 kilogramů, tedy všechny členy výpravy i s plynovým grilem.

Čistě vnitřní plocha činí zhruba 22 metrů čtverečných, líbivá architektura z tmavého ořechu doplněna adekvátní výbavou připomíná spíše apartmán novostavby než přívěs do kempu. Chytré uspořádání umožnilo zabudovat plně vybavenou kuchyň s odnímatelným ostrůvkem, vešla se solární lednička i trouba se sporákem a třemi hořáky. Rozmístění nábytku vůči úložným koutům či jiným sekcím lze přizpůsobit vestavěnou pračkou či sušičkou. Standardem současných obytných přívěsů je koupelna, ale jen vyšší liga nabízí lázeňskou podobu dešťové sprchy tekoucí stropem z útrob zásobárny 380 litrů vody.

Po teplovodních radovánkách je připravena postel, Living Vehicle do hlavní ložnice dodává manželskou loži královské velikosti. Nad spaním pro dva dospělé je vyvedeno střešní okno, hlavně v jasné noci se pak lépe usíná. Pro případ home office kdekoliv je místo romantického odpočinku snadno upravitelné na multimediální kancelář, příjemnější alternativou na dovolené je rohová promítačka a plátno propojené s prostorovým ozvučením.

Spoluzakladatel výrobní firmy Matthew Hofmann k novému karavanu prohlásil, že návrháři „zohlednili svobodu cestování a možnost zažít každý kout Země bez ztráty pohodlí“. „Náš nový Living Vehicle 2022 staví na úspěchu našich předchozích modelů a zároveň umožňuje majitelům cestovat ještě dál a žít skutečně udržitelně po celou dobu výpravy.“ Taková možnost se otevírá od hranice 249 tisíc dolarů (5,3 milionu Kč) za základní verzi, Hofmann ani nikdo jiný neuvedl hodnotu edice určené pro nabíjení elektromobilů. Náznaky hovoří nejméně o dvojnásobné částce s termínem dodání 10 až 12 měsíců. Troufalé? Nikoliv, loňský model byl vyprodán.

Související články

Témata
8. 8. 2021 19:37
Re: Já věděl že k tomu jednou přijde....
Ja by som povedal, že je to len jeden, ale 13x...
Avatar - WinDiesel
8. 8. 2021 19:26
Re: Perpetuum mobile
Nesahej mi na Gregoryho Pecka, můj idol !!! :-[]
8. 8. 2021 19:14
Re: Tažné pro elektromobil
Zase evropský auta když jedou po dálnici, tak abs jednou za čas pročistí brzdy, že přitlačí pakny. Třeba autobusy automat má retardér a není problém pakny nebo destičky měnit třeba po 1,5mkm aby se neřeklo. To skřipění je rez co padá z ventilace.
8. 8. 2021 17:24
Perpetuum mobile
I s Gregory Peckem:))
8. 8. 2021 14:06
Re: Já věděl že k tomu jednou přijde....
:no: :-[] :-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud