Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Opel Astra odhaluje další detaily. Nabídne dva plug-in hybridy a bohatší prostor

David Bureš David Bureš 15. 6. 2021 • 01:50
46
9
Zobrazit náhledy (46)
Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra 1.4 Turbo CVT Opel Astra 1.4 Turbo CVT Opel Astra 1.4 Turbo CVT Opel Astra 1.4 Turbo CVT Opel Astra 1.4 Turbo CVT Opel Astra 1.4 Turbo CVT Opel Astra 1.4 Turbo CVT Opel Astra 1.4 Turbo CVT Opel Astra 1.4 Turbo CVT Opel Astra 1.4 Turbo CVT Opel Astra 1.4 Turbo CVT Opel Astra 1.4 Turbo CVT Opel Astra 1.4 Turbo CVT Opel Astra 1.4 Turbo CVT Opel Astra 1.4 Turbo CVT Opel Astra 1.4 Turbo CVT Opel Astra 1.4 Turbo CVT Opel Astra 1.4 Turbo CVT Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Nová generace Opelu Astra bude sdílet technický základ s nejnovějším Peugeotem 308. Podle očekávání se to podepíše i na nabídce motorů.

Opel se již čile připravuje na odhalení nové generace Astry, která bude dalším modelem této značky s technikou původem od francouzské Skupiny PSA. Automobilka již zveřejnila první detaily vozu a nechala s prototypy svézt první novináře. I díky tomu máme zase ucelenější přehled o tom, co od nové Astry očekávat.

Zveřejněné snímky sice již potvrdily shodný stylistický směr jako u Mokky, neprozradily však rozměry nového kompaktu. tak tedy, nová generace Astry hatchback bude takřka stejně velká jako předchůdce. Délka se natáhne jen o bezvýznamné čtyři milimetry, zato se však rozvor natáhne o 13 mm, kvůli zvětšení vnitřního prostoru. Navíc bude o 51 mm širší a 15 mm nižší, což pomůže sportovnějším proporcím. Sníží to také těžiště, spolu se snížením ukotvení sedadel o 12 mm níže.

Zapracovalo se také na zavazadelníku, s údajným objemem 422 litrů, zatímco dosavadní hatchback uvádí objem 370 litrů.

Technický základ podle očekávání poskytne platforma EMP2, vyvinutá ještě v době Skupiny PSA. Konkrétně jde už o třetí generaci této architektury, kterou vůz sdílí s nejnovějším Peugeotem 308 a DS 4. Ta je přizpůsobena nejnovějším asistenčním systémům i moderním řešením pohonu, díky čemuž je polovina použitých komponentů odlišná proti dosavadní generaci EMP2.

Konkrétně se tak nová Astra dočká asistenta pro jízdu na dálnici, spojující funkce adaptivního tempomatu a udržování v jízdním pruhu, nejnovější generace hlídání mrtvého úhlu nebo třeba 360° kamery.

Technický základ sdílený s 308 se podle předpokladů podepíše také na nabídce motorů. Standardem bude benzinový tříválec 1.2 Turbo, známý z francouzských značek jako 1.2 PureTech, dostupný ve dvou variantách s 81 kW a 96 kW. Doplní jej turbodiesel 1.5 CDTI (BlueHDi) naladěný na 96 kW, který bude jedinou vznětovou možností. K dispozici nicméně bude výběr mezi šestistupňovým manuálem a osmistupňovým automatem.

Z 308 bude shodná také dvojice plug-in hybridních derivátů. Oba použijí kombinaci benzinové šestnáctistovky s elektromotorem, osmistupňovým automatem a pohonem předních kol. V závislosti na naladění spalovacího motoru však poskytnou kombinovaný výkon 132 nebo 162 kW.

Co se týče karosářských variant, tak vedení Opelu již potvrdilo příchod pětidveřového hatchbacku a kombíku. V posledních dnech se však spekuluje také o příchodu odvozeného crossoveru, v tuto chvíli však není jasné, zda půjde o zvýšený karosářský derivát (třeba ve stylu Fiatu Tipo Cross nebo VW Golf Alltrack) nebo samostatně stojící model.

Prodej nového Opelu Astra má každopádně odstartovat na podzim 2021. O výrobu se pak postará domovský závod značky v Rüsselsheimu.

Témata
17. 6. 2021 16:32
Celkové pojetí
Ovšem celkové pojetí dnešní Astry, kterým má navrch vůči ostatním, už tu není - zdá se s fotografií..
17. 6. 2021 16:26
Rozměry?
Srovnání rozměrů je nejspíš míněno vůči dnešnímu Peugeotu 308 a ne vůči dnešní Astře. Ta přeci měla nejdelší rozvor ze všech hatchhbacků nižžší stř. tř., a proto měla na běžné jejich délce nejmenší kufr (370 litrů - vůči největšímu u Fiatu Tipo 430 litrů).
16. 6. 2021 11:38
Re: Obávám se, že čtu i o hybridním Tipu...
Mild mi nevadi.
Pokud je dobre udelanej.
16. 6. 2021 11:38
Re: Obávám se, že čtu i o hybridním Tipu...
No, nic se neji tak horke, jak se to uvarilo...
16. 6. 2021 10:07
Přesně jak jsem předvídal...
...jeden ubohý tříválec ve 2 výkonových verzích, jeden malý diesel a pak už jen hybridy a ještě větší hromada elektroniky :no: . Hnus... :-O :-( :-( :-(

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud