Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Volkswagen Golf GTI na první skice. Opravdu se ukáže v Ženevě

David Bureš David Bureš 21. 2. 2020 • 02:49
23
Zobrazit náhledy (23)
Volkswagen Golf GTI TCR Volkswagen Golf GTI TCR Volkswagen Golf GTI TCR Volkswagen Golf GTI TCR Volkswagen Golf GTI TCR Volkswagen Golf GTI TCR Volkswagen Golf GTI TCR Volkswagen Golf GTI TCR Volkswagen Golf GTI TCR Volkswagen Golf GTI TCR Volkswagen Golf GTI TCR Volkswagen Golf GTI TCR Volkswagen Golf GTI TCR Volkswagen Golf GTI TCR Volkswagen Golf GTI TCR Volkswagen Golf GTI TCR Volkswagen Golf GTI TCR Volkswagen Golf GTI TCR

Volkswagen letos chystá významně rozšířit nabídku nového Golfu, a to primárně o sportovní deriváty. Minimálně hned dva uvidíme na nadcházejícím autosalonu v Ženevě.

Ženevský autosalon 2020 se blíží, konat se bude v tradičním termínu na začátku března, a tak se už automobilky předhánějí v tom, co na svých stáncích na výstavišti Palexpo budou prezentovat. Volkswagen se už dříve pochlubil, že do Ženevy přiveze osmou generaci Golfu ve sportovní naftové verzi GTD. A nyní oficiálně potvrdil, že ji doplní i nový Golf GTI, což už naznačovaly dřívější zprávy.

Nový Volkswagen Golf GTI se zatím prezentuje na první zveřejněné skice, která potvrzuje využití obdobného stylu jako u chystaného Golfu GTD. Oproti běžným variantám se Golf GTI odliší agresivněji pojatým designem, díky novému nárazníku s výraznou voštinovou mřížkou a začleněnými diodami, rovněž ve tvaru včelích pláství.

Podobu zádě už dříve prozradily uniklé špionážní snímky. Ani zde nečekejme nic revolučního, provedené změny zahrnují výrazný střešní spoiler a jiný nárazník s kulatými koncovkami výfuku a difusorem.

Technické detaily již dříve prozradila uniklá prezentace. Z ní vyplývá, že nový Golf GTI dosáhne výkonu 180 kW. K dispozici však bude rovněž ostřejší varianta Golf GTI TCR naladěná na 221 kW. Výkon naftového Golfu GTD se mimochodem posune na 147 kW. Vedle toho tu opět bude i sportovní plug-in hybrid Golf GTE, tentokrát s výkonem 180 kW.

V minulosti se hovořilo o tom, že nový Golf GTI dostane mildhybridní ústrojí kvůli snížení flotilových emisí, vedení automobilky ale nakonec prý rozhodlo jinak. Pod kapotou tudíž má pracovat vylepšený motor z dosavadní generace, alias turbodmychadlem přeplňovaný benzinový čtyřválec o objemu dvou litrů, původně vyvinutý Audi. Spolupracovat bude znovu buď s šestistupňovým manuálem nebo sedmistupňovým dvouspojkovým automatem.

Více se dozvíme nejpozději na začátku března, kdy nový Volkswagen Golf GTI bude debutovat na ženevském autosalonu. V prodeji se objeví v druhé polovině roku.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud