Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Odbyt Tesly ve čtvrtletí prudce vzrostl, dosáhl nového rekordu

ČTK ČTK 5. 10. 2020 • 22:44
56
45
Zobrazit náhledy (56)
Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3

Americký výrobce elektromobilů Tesla v letošním třetím čtvrtletí zvýšil odbyt meziročně o 44 procent na rekordních 139.300 vozů. Překonal tak očekávání analytiků, kteří odbyt v anketě agentury Reuters odhadovali na 134.720 vozů.

Zklamal ale odbyt vozů Model 3. Tesla dnes rovněž uvedla, že ve třetím čtvrtletí vyrobila 145.036 vozů.

Produkce Tesly se tak meziročně zvýšila zhruba o polovinu a proti druhému čtvrtletí vzrostla dokonce o tři čtvrtiny. Kalifornská továrna firmy byla část druhého čtvrtletí uzavřena v rámci opatření proti šíření nového koronaviru.

video

Za první tři čtvrtletí letošního roku dodala Tesla zákazníkům přes 318.000 elektromobilů. K dosažení svého půlmilionového celoročního cíle tak potřebuje ve čtvrtém čtvrtletí dodat téměř 182.000 vozů, upozornila agentura Reuters.

Poptávka po elektromobilech Tesla v letošním roce pokračuje v růstu, přestože se širší automobilový trh potýká s negativními dopady koronavirové krize. Podle analytika Dana Levyho ze společnosti Credit Suisse však může být pro Teslu obtížné zvýšit produkci na úroveň, která je ke splnění celoročního cíle dodávek zapotřebí.

Tesla, v jejímž čele stojí podnikatel Elon Musk, nyní zvyšuje produkci ve svém kalifornském závodě i v nové továrně v Číně, poznamenala agentura Reuters. Automobilka navíc staví dvě nové továrny - jednu v Německu nedaleko Berlína a druhou v americkém Texasu.

Finanční výsledky za třetí čtvrtletí by automobilka měla zveřejnit v průběhu tohoto měsíce. Podle agentury AP by mohla Tesla vykázat už pátý čtvrtletní zisk za sebou. Ve druhém čtvrtletí firma vydělala 104 milionů dolarů (zhruba 2,4 miliardy Kč).

Akcie Tesly na dnešní údaje o odbytu zareagovaly poklesem, nedlouho před koncem obchodování na burzách v USA odepisovaly přes šest procent na zhruba 420 dolarů. Analytici to dávají do souvislosti s vozy Model Y a Model 3, u kterých odbyt činil 124.100 proti očekávanému počtu 128.000 v anketě společnosti Refinitiv.

Od začátku letošního roku se již nicméně cena akcií Tesly zpětinásobila, a to mimo jiné díky příznivým finančním výsledkům podniku. Musk nedávno prohlásil, že jeho dlouhodobým cílem je výroba 20 milionů vozidel ročně. To představuje téměř dvojnásobek loňského odbytu největší světové automobilky Volkswagen.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
8. 10. 2020 10:32
Ted co jim odlítla střecha
tak to fanatici budou kupovat ještě víc.

Kvalita už klesla ze Sonicu na Spark, za chvíli už bude muset soupeřit leda ze zaniklým Yugo :-) :-) :-)
6. 10. 2020 20:02
Re: Když se řekne A, mělo by se...
Tvy prispevky jsou ryzi zoufalost.

Ted si dokonce i sam poprel, ze to bude brzy....
6. 10. 2020 19:54
Re: Když se řekne A, mělo by se...
Brzy, nebo později, to se uvidí. Ale žádná hra typu "Letadlo" se nedá hrád donekonečna! ;-)
6. 10. 2020 17:13
Re: Jakmile VW prodá více EV než Tesla, názory se změní
Jenom na daních z paliv je to cca 100 miliard ročně.
6. 10. 2020 13:20
Re: Jakmile VW prodá více EV než Tesla, názory se změní
Kam se mám postavit do fronty? Mě ti nějak vynechali, když ti k elektrice ostatní něco dají...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud