Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Podpora čisté mobility v Česku? V příštích letech se prý chystá 30 miliard

ČTK ČTK 6. 12. 2020 • 20:00
38
193
Zobrazit náhledy (38)
Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV

Česko by v příštích letech mohlo vynaložit na podporu rozvoje ekologického automobilového sektoru, tedy tzv. čisté mobility, okolo 30 miliard korun.

Vedle mírného navýšení dosavadních 13 miliard z evropských operačních programů do roku 2027 půjde o dotace do infrastruktury ministerstva dopravy nebo příspěvky z nových zdrojů, kterými jsou modernizační fond a fond obnovy. Na dnešní konferenci Automotive 2020 to uvedl náměstek ministra průmyslu Eduard Muřický.

Prostředky z operačních programů budou složit k podpoře pořizování ekologických vozidel, budování infrastruktury, podpoře veřejné dopravy i jako investice do výzkumu a vývoje. Ministerstvo dopravy plánuje navýšení investice do infrastruktury na více než trojnásobek, tedy na čtyři miliardy korun. Dalších zhruba 9,5 miliardy Kč má být vyčleněno z nově vytvářeného modernizačního fondu a fondu obnovy.

Součástí plánů podpory čisté mobility je vybudování 6200 veřejných dobíjecích stanic a dalších 2200 dobíjecích bodů. V Česku se také buduje několik polygonů pro vývoj autonomního řízení.

V Česku letos automobilky vyrobily do konce října přes 937.000 aut, což bylo o 21 procent méně než loni. Důvodem byl především pokles poptávky a přerušení výroby kvůli koronavirové pandemii. Automobilový průmysl v tuzemsku tvoří kolem 26 procent průmyslové produkce a dává práci asi půl milionu lidí.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
8. 12. 2020 16:03
Re: V čí prospěch?
Až se budou všechny věci recyklovat jak myslíš a nebudou končit tím, že je někde zahrabe pod zem nebo budou hnít někde 30 let v ohradě bez užitku, tak to bude super a můžem pokračovat v diskuzi.

V reálu to takhle nefunguje :-)
Avatar - Barrichello
8. 12. 2020 16:00
Re: V čí prospěch?
Ted jde o ty oficální údaje, kdy čínan koupí 10 hektarů lesa a skutečnost, kdy místo 10 hektarů vytěží ilegálně 45 :-)

Tyhle údaje si zkus sehnat :-)
7. 12. 2020 13:55
Re: Další vyhazování peněz
A nejaky argument, ktery vyvrati to co pisu ?
Chces mi opravdu tvrdit, ze automobilky za 4 roky budou dejme tomu z 80% vyrabet pouze EV auta a celkove prodeje automobilu budou aspon na dnesni urovni ?
Avatar - Katikakus
7. 12. 2020 11:59
Opet..
..diskuze plna ekonomickych diletantu a tupcu, co nedavali pozor ani ve fyzice na stredni.
Dotace, obzvlast na technologii, ktere prinasi nevyhody a horsi uzitne vlastnosti, aby se nasilu protlacila, jsou cire zlo.
Avatar - Blue Sun
7. 12. 2020 10:42
Re: Další vyhazování peněz
Jen tvoje zbožné přání... Jsi zaseklý v kolečku a neumíš se z něj vymotat, pak ti vychází nesmyslné výsledky.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud