Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Potvrzeno: Lancia Delta se vrátí. Dorazí v roce 2026

David Bureš David Bureš 7. 10. 2021 • 02:59
26
36
Zobrazit náhledy (26)
Lancia Delta Lancia Delta Lancia Delta Lancia Delta Lancia Delta Lancia Delta Lancia Delta Lancia Delta Lancia Delta Lancia Delta Lancia Delta Lancia Delta Lancia Delta Lancia Delta Lancia Delta Lancia Delta Lancia Delta Lancia Delta Lancia Delta Lancia Delta Lancia Delta

Nová Lancia Delta je vyvíjena podle nové strategie značky. Má to znamenat čistý (italský) styl a prémiový charakter. Ale také elektrický pohon...

Lancia se díky fúzi FCA s PSA stala součástí koncernu Stellantis, jejíž vedení jí dalo prostor k rozvoji. Do budoucna tak Lancia už nebude nabízet jen jediný model pouze na italském trhu, její nabídka se má rozkročit, navíc se má vrátit i na další trhy. Vrátit se chce i k jednomu slavnému modelu.

„Všichni chceme Deltu a nemůže tak chybět v našich plánech. Vrátí se a bude to pravá Delta, vzrušující auto, manifest inovací a techniky,“ potvrdil přípravy nové Delty v rozhovoru pro italské noviny Corriere della Sera sám generální ředitel značky Lancia Luca Napolitano. 

Ten rovněž potvrdil, že nová Delta bude uvedena v roce 2026. V duchu nové strategie značky pak vsadí na elektrický pohon, Lancia totiž do budoucna hodlá nabízet pouze elektromobily, a to právě již od roku 2026. Vedení přitom tvrdí, že se to hodí k jejímu inovativnímu charakteru. Lancia byla v minulosti považována za průkopníka nových technických řešení, k čemuž se chce zase vrátit.

Bližší informace o novince zatím neznáme. Z dřívějších vyjádření značky však víme, že na design nové generace jejích aut dohlíží sám evropský šéfdesignér koncernu Stellantis, Jean-Pierre Ploué. K dispozici má mít mladý tým designérů, přičemž hodlá vsadit na čistý (italský) styl bez zbytečných kudrlin. Podle všeho se tak nová Delta výrazně odliší od dřívějších modelů nesoucích toto jméno.

V duchu umístění značky v hierarchii koncernu Stellantis pak nová Delta bude prémiovým autem. Lancia totiž má hrát opět roli prémiové značky, po boku DS a Alfy Romeo. Zatímco DS má využívat francouzského avantgardního stylu a Alfa razit sportovní charakter, Lancia má být moderní italskou elegancí.

Technický základ pak podle všeho poskytne platforma STLA Medium, což není nic jiného než inovovaná architektura EMP2 dřívější Skupiny PSA, jen přejmenovaná podle logiky nově vzniklé automobilky. Právě tato technika má umožnit zástavbu elektrického pohonu.

Lancia Delta každopádně není jediným novým modelem, který značka připravuje. Ještě před ní dorazí nová generace modelu Ypsilon, chystaná pro rok 2024. Ta bude první ukázkou nové éry značky. Oproti současné generaci se tak významně změní. Už nebude mít ambici být druhým nejprodávanějším automobilem v Itálii, ale bude razit prémiový charakter. Tím se má změnit i klientela, jestliže současná Ypsilon hodně oslovuje ženy, nové Lancie mají lákat muže, starší klientelu a „moderní evropské zákazníky“.

Související články

Témata
Avatar - Avanti
8. 10. 2021 22:57
Re: Deltu reinkarnovali už dvakrát
To nebolo len o tom, že Bravo malo "trochu míň luxusní interiér". Delta bola oproti Bravu dotiahnutá do detailu, mala síce "formou" podobný, no materiálovo odlišný interiér a o priestore vzadu si Bravo mohlo len pískať, zatiaľ čo v Delte si pohodlie urobili aj 190 cm vysokí muži. Delta používala odlišné naladenie podvozku a mala tiež výrazne lepšie odhlučnenie.
8. 10. 2021 09:16
EV za 5 let?!
"Strategie", že budou mít první EV možná za pět let je naprosto prázdná! O budoucnosti a úspěchu se rozhoduje teď, ne za pět let, kdy je s jejich prvním EV konkurence semele.
Avatar - Stejsn
8. 10. 2021 08:03
Re: Nevěřím tomu ani za mák....
Osud Fiatu zdá se kopíruje osud British Leylandu. Jen s tím rozdílem, že Fiat má ještě zámořské akvizice.
Avatar - Jaros71
7. 10. 2021 23:18
elektro?
Tak než elektrickou Deltu tak raději žádnou !!! :no:
A tu Ypsilonku zabijí stejně...kupují ji hlavně italky.
Žádný chlap tohle mini chtít nebude ,a pokud to udělají blbě ani žádná další ženská..
A oni to zdraží a vyndají levný benzín..takže sbohem Lancia. :-(
7. 10. 2021 20:21
Re: Deltu reinkarnovali už dvakrát
Kdo chtěl to samé, ale hezké, koupil Bravo. Jenom v něm chyběly výkonnější motory a má trochu míň luxusní interiér.
Snad budou vydávat nějaká auta z kterých nebude při pohledu bolet hlava

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud