Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Premiéra elektrického SUV Audi e-tron se opozdí. Slíbené dodání ale automobilka stihne

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 28. 6. 2018 • 15:27
27
1
Zobrazit náhledy (27)
Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron suv audi elektromobil Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron
Čtyři kruhy nepředstaví elektrické SUV na konci letních prázdnin, jak bylo původně plánováno. Všechno ostatní ale zůstává při starém.

Světová premiéra elektrického SUV Audi e-tron byla původně naplánována na 30. srpna, odehrát se měla na summitu automobilky v belgickém Bruselu, kde bude probíhat i výroba modelu. Nejde o nic výjimečného, na takové akci v Barceloně představila značka v loňském roce i svou vlajkovou loď A8.

Jenže nyní už je jasné, že původně plánovaný debut se nestihne. Podle všeho jsou za tím „organizační komplikace“, dost možná související s nedávným zatčením generálního ředitele Ruperta Stadlera v návaznosti na emisní skandál dieselgate.

Premiéra byla odložena, aniž by automobilka informovala o náhradním termínu. Lze ale předpokládat, že tak učiní co nejdříve. Na segment elektrických SUV si brousí zuby celá řada velkých automobilek, po Jaguaru I-Pace na svých produktech pečlivě pracují u BMW či Mercedesu. Jen namátkou vzpomeňme koncept bavorského iX3, který šokoval spojenými ledvinkami či rodinu EQ ze Stuttgartu.

Nicméně zákazníci, kteří si vůz předobjednali, mohou zůstat v klidu. „Zástupci Audi potvrzují, že původní plány dodání (konec roku 2018/první čtvrtletí 2019) zůstávají zachovány. Jediné, co se mění, je datum premiéry,“ informoval na Twitteru novinář Matthias Schmidt s odkazem na zdroje v automobilce.

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud