Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Prodeje nových aut klesají, zájem o ta sdílená roste. Letos až dvojnásobně

ČTK ČTK 9. 11. 2020 • 00:18
37
21
Zobrazit náhledy (37)
Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV

Od začátku roku poptávka po pronájmu vzrostla více než dvojnásobně, službu využívají tisíce řidičů. Vliv na tento trend má i koronavirová krize.

Vyplývá to z informací poskytovatele pronájmu a leasingu společnosti Driveto. Podle jejího šéfa Adama Szabó firma nyní eviduje přes 1100 pronajatých vozů, což je více než dvojnásobný počet proti letošnímu lednu.

Podle statistik růst zájmu urychlila i koronavirová krize, patrný je během první i druhé vlny pandemie. Mění se i chování zákazníků, stále více se prosazuje prosazuje poptávka na internetu. Ta podle Szabó vzrostla v záři proti letním měsícům dvojnásobně a v říjnu lze očekávat rekordní čísla. On-line pronájem podle něj využívají hlavně zákazníci, kteří se chtějí vyhnout veřejné dopravě a přitom nechtějí kupovat auto na delší dobu. Zájem zvyšují i firmy, které v krizi odkládají nákup nových aut.

Růst zájmu o pronájem hlásí i další firmy. Možnost předplatného začínají nabízet i některé automobilky. V Německu jde například o Volkswagen nebo Porsche. Český trh se ovšem od zejména toho německého stále liší. Češi preferují spíše vozy střední a vyšší střední třídy, nejčastěji ve variantě kombi, zatímco Němci nejčastěji volí menší modely.

Zájem o pronájem a sdílení aut je spojen i poklesem prodejů nových aut. Poptávka po osobních vozidlech za deset měsíců klesla o 21,7 procenta na 165.154 vozů. Naposledy v říjnu trh propadl o 15,6 procenta na 16.835 aut.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata
Avatar - xxc
10. 11. 2020 21:32
Re: zvlastne
fakt muselo byt bez stresu, niekde v roku 1952 cakat na autobus, ktory chodil nahodne :-D
10. 11. 2020 12:51
Autor článku si evidentně plete...
...sdílení automobilů s operativním leasingem. Neuvěřitelné... :-(
Avatar - Blue Sun
10. 11. 2020 08:57
Re: ...
Tak si taky kup skútr a nezáviď. :-D
Avatar - Blue Sun
10. 11. 2020 08:56
Re: Moje auto je čisté a voňavé
Ano, chápu, reálná čísla jsou pro tebe lež, protože neodpovídají tvému světonázoru. Ještě, že věk takových dinosaurů se blíží ke konci.
9. 11. 2020 22:54
Re: Vylhaný PR článek
V době koronaviru fakt není chytrý sdílet dopraní prostředky... Je to cypovina