Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Se zadními sedadly Škody Karoq lze provádět hotová kouzla. Podívejte se!

Jan Mička Jan Mička 13. 10. 2017
46
Zadní sedadla VarioFlex zdědila Škoda Karoq po modelu Yeti. Systém přidává na variabilitě interiéru a přichází s vítanou novinkou.

360p720p1080p

Že bude mít Škoda Karoq zadní sedadla VarioFlex, jsme věděli už v rámci květnové statické prezentace ve Švédsku. Vůz jsem tam poprvé pořádně prošmejdil, naneštěstí jsem však měl potřebný přístup pouze k exempláři s klasickými sedáky dělenými v poměru 60:40. Během jízdní prezentace na Sicílii jsem si však již „situaci“ pohlídal lépe, a díky tomu mohlo vzniknout video, které najdete v záhlaví tohoto článku.

Uvidíte v něm systém VarioFlex hezky podrobně a nechybí ani demonstrace manipulace s jednotlivými sedadly. Ta jsou, stejně jako u Škody Yeti, samostatná, s polohovatelnými opěradly a ta krajní lze podle potřeby podélně posouvat v rozmezí 150 milimetrů, čímž si můžete hrát s objemem zavazadelníku. Nejsou součástí standardní výbavy – pro linii Ambition je pořídíte za 9000 Kč, se Stylem jsou o čtyři stovky levnější.

Zatímco běžný karoq uveze v základním uspořádání 521 litrů bagáže a po sklopení zadních opěradel získáte 1630 litrů, s VarioFlexem pracujete s rozmezím od 479 do 588 litrů a 1605 do 1810 litrů. Maximální hodnota se přitom netýká stavu, kdy vezmete všechna tři sedadla lidově řečeno do teplých a uskladníte je někde ve sklepě. Jde o stav, kdy jsou úhledně složená a zajištěná za předními opěradly.

Abyste mohli zadní sedadla jednotlivě vyjmout, nemusíte být výrazně fyzicky zdatní, protože ani ta krajní nejsou přehnaně těžká. Mohou být vyhřívaná, což je u VarioFlexu novinkou (jak si škodováci poradili s napojením konektorů, uvidíte v přiloženém videu), asi největším kouzlem je však možnost přisunout krajní kusy o osmdesát milimetrů blíže do středu vozu, čím získáte více místa v loktech. Samozřejmě to znamená, že užší střední díl musí pryč, ten ale na druhou stranu není tak hmotný a manipulaci s ním zvládne snad každý.

Video: Ondřej Kroutil

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

sedadla
| 4. 1. 2019
je tu někdo kdo má Octaviu III a nechal si sedadla v aute potáhnout do kůže?
Šqoda
| 15. 10. 2017
Len sa z tej Šqody nepoqaqsjte.
Další trapas ACZ
| 15. 10. 2017
Tak v redakci uz zustal jen ten komu to spravne politicky myslelo, neni divu ze se tam Honza "premiova oktavie" Micka v klidu "udrzel".
Další trapas ACZ
| 15. 10. 2017
Honzo, zařadil jsi se do úhledné řady slizkých reklamních šmejdů. Bacha ať nevyčníváš nějakým ojediněle nepodlézavým článkem ;-)
to šoupání není novinka u Karoqa
| 15. 10. 2017
To sice ano, ale redaktor to vydává za novinku u Karoqa

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku