Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Šéf VW se prý zajímá o koupi podílu v Tesle. Všichni to popírají

ČTK ČTK 23. 8. 2019 • 03:04
54
28
Zobrazit náhledy (54)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y

Diess se domnívá, že Volkswagen by mohl těžit ze zkušeností Tesly v oblasti baterií a softwaru. Mluvčí koncernu však spekulace o možném převzetí podílu v Tesle odmítl.

"Diess by do toho okamžitě šel, kdyby mohl," cituje Manager Magazin nejmenovaného manažera Volkswagenu. Koncern má podle listu dostatek peněz, větší problém by však mohlo představovat získání souhlasu rodin Porscheů a Piëchů. Ty ovládají holding Porsche SE, který je hlavním akcionářem Volkswagenu.

Nejmenovaný bankéř blízký koncernu Volkswagen potvrdil, že Diess by rád získal softwarové vývojáře Tesly. Vynaložení 30 miliard dolarů (zhruba 700 miliard Kč) na převzetí celé společnosti Tesla by však podle jeho názoru bylo téměř nemožné obhájit, napsala agentura Reuters.

"Spekulace ohledně koupě podílu v Tesle, které přinesl Manager Magazin, jsou neopodstatněné," uvedl mluvčí Volkswagenu. Také zdroj agentury Reuters blízký Volkswagenu tvrdí, že vedení podniku o převzetí podílu v Tesle nejedná.

Společnost Tesla, v jejímž čele stojí známý americký podnikatel Elon Musk, je dlouhodobě ztrátová. Firma od svého založení prodělala více než šest miliard dolarů. Akcie podniku si po zprávě listu Manager Magazin připisovaly přes dvě procenta.

Manager Magazin dnes rovněž uvedl, že Diess se s Muskem pravidelně setkává. Tesla však podle listu prozatím odmítá návrhy Volkswagenu na vytvoření aliance.

Volkswagen v březnu oznámil, že hodlá během příštích deseti let uvést na trh téměř 70 nových modelů s elektrickým pohonem. Součástí koncernu je rovněž česká Škoda Auto. Výrobci automobilů jsou v poslední době nuceni přesunovat svou pozornost k vozům s elektrickým pohonem, aby dokázali splnit zpřísňující se pravidla pro emise.

Související články

Témata
24. 8. 2019 20:08
Re: No pokud chce spáchat jistou sebevraždu,
Tesla přece nikdy nedosáhla zisku.
24. 8. 2019 20:07
Re: No pokud chce spáchat jistou sebevraždu,
Hm. Tak Tesla není automobilka. Tady se dneska dozvím zajímavé věci. :D
23. 8. 2019 22:36
Re: No pokud chce spáchat jistou sebevraždu,
No zisk audi ja asi v poradku, ale mezirocni pokles prodeje resp. ztrata trzniho podilu je znacna...
23. 8. 2019 20:41
Re: No pokud chce spáchat jistou sebevraždu,
jednoduchý a jasný odkaz
pekné
Avatar - .StenLi.
23. 8. 2019 14:58
Re: Fostek rulez
Predpovedal si nezmysel ktory dnes znova bol potvrdeny ako nezmysel a to hovorime len o udajnom zboznom priani VW ktore moze Teslu jedine pobavit :D Rezume.. pisal si nezmysly a pises ich stale :D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud