Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda chystá svolávačku Superbu II. Dotkne se přes 90.000 vozidel

Ondřej Mára Ondřej Mára 2. 12. 2019 • 05:34
37
2
Zobrazit náhledy (37)
Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb

Automobilka Škoda Auto připravuje na začátek příštího roku novou svolávací akci, která se dotkne přes 90.000 vozidel Škoda Superb II. generace. Na vině má být závada se signalizací funkce předních blinkrů.

Web Svolávačky.cz upozornil na další připravovanou svolávací akci automobilky Škoda Auto. Ta se tentokrát dotkne majitelů 92.562 automobilů Škoda Superb II. generace, vyrobených mezi lety 2013 – 2015, z nichž je 24.027 registrováno v Německu.

Důvodem svolávací akce by měla být chybná konfigurace Body-Control-Modulu (BCM), kvůli které nemusí být detekována a na přístrojové desce zobrazena porucha předních LED směrových světel. Podobná závada se přitom u koncernových modelů neobjevuje poprvé.

V srpnu tohoto roku proběhla kvůli stejné závadě svolávací akce vozů Audi Q3, vyrobených mezi lety 2014 až 2018. Podle dosud neoficiálních informací webu Svolávačky.cz by se navíc stejná svolávací akce mohla časem objevit i u modelů Seat Ateca a Leon vyrobených v období 1.11.2016 až 5.7.2018. Zatím se ale jedná o nepotvrzenou informaci.

Pro majitele dotčených vozů však bude jistě důležitou informací, že mladoboleslavská automobilka dosud v souvislosti s touto závadou neeviduje žádné nehody ani zranění. Současně pak společnost Škoda Auto pro německý web autoservicepraxis.de uvedla, že svolávání majitelů nezačne dříve, než ve třetím kalendářním týdnu roku 2020.

V autorizovaném servisu by pak mělo dojít k nastavení diagnostického software a současně bude aktualizován software řídící jednotky BCM. Pokud byste se ale u svých vozů Škoda Superb II setkali s problémy směrových světel dříve, neváhejte se bez odkladů obrátit na kterýkoliv autorizovaný servis Škoda.

Související články

Témata
3. 12. 2019 13:48
Re: A co se divite
Prosím tě, Dacia má navrch, protože je cenově dostupná.
Pokud lidem nevadí spracování, chcíplé motory atd.....
tak na obyčejné ježdění z práce do práce to stačí o tom žádná.
Krom toho mají nové auto v záruce !
2. 12. 2019 18:43
A co se divite
A co chcete tyhle rychlokvasky ktere se produkuji jsou rok od roku lepsi a lepsi ale zajma je jen ZISK nikoliv dlouhodobe pouzivani - a pak se divej ze ma Dacia navrch - JO je to jednoduche hnusne ale cenove prijatelne ale co predevsim lety odladene !!!!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku