Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Kamiq GT na prvních skicách. Bude to další SUV-kupé, které u nás nekoupíte

David Bureš David Bureš 23. 10. 2019 • 11:13
12
1
Zobrazit náhledy (12)
Škoda Vision GT Škoda Vision GT Škoda Vision GT Škoda Vision GT Škoda Vision GT Škoda Vision GT Škoda Vision GT

Mladoboleslavská automobilka chystá další model pro čínský trh. Vzejde z konceptu Škoda Vision GT a bude odvozen od modelu Kamiq.

Škoda je dnes globálně působící automobilka, která prodává své vozy v různých koutech světa. S tím souvisí i fakt, že některé modely upravuje pro potřeby cílové destinace. Týká se to hlavně prodejně důležitého čínského trhu, kde Škoda nabízí hned několik specifických modelů. A nyní chystá další.

Jmenovat se bude Škoda Kamiq GT a bude se jednat o SUV-kupé na bázi v Číně prodávaného modelu Kamiq. Ten se proti stejnojmennému městskému crossoveru nabízenému v Evropě liší odlišným designem i jednodušší technikou.

Vzhled Kamiqu GT už dříve prozradily snímky od čínských úřadů, nyní jej automobilka oficiálně naznačuje dvěma zveřejněnými skicami. Z nich je podle automobilky patrný sportovní vzhled vyzařující sílu, výrazná příď a elegantní, plynulá linie střechy. Ta se směrem vzad lehce svažuje a přechází do zadního spoileru. Výrazné linie jsou podle Škody střiženy přesně tak, jak to odpovídá vkusu mladých Číňanů. Zajímavostí je fakt, že přestože jméno odkazuje na Kamiq, oba modely budou v lecčems odlišné, vedle siluety i řešením přídě.

Interiér nabídne podle výrobce mix robustního vzhledu, typického pro vozy kategorie SUV, a sportovní dynamiky. Horizontální ozdobná lišta se táhne přes celou šířku vozu, cestující se budou moci těšit na pečlivě vybrané materiály a sportovní sedadla s dobrým bočním vedením.

Sériové SUV kupé bude opticky navazovat na koncept Škoda Vision GT, který se světu poprvé ukázal v červnu na autosalonu Šen-čenu. Na jeho designu společně pracovala stylistická oddělení SAIC Škoda v Číně a tým Škoda Design v České republice.

Z dřívějších zpráv vyplývá, že Kamiq GT bude 4.409 mm dlouhým SUV s rozvorem 2.610 mm. Pod kapotou se objeví jeden ze dvou nabízených motorů. Základem bude zážehová patnáctistovka s výkonem 81 kW a točivým momentem 150 N.m, který doplní přeplňovaná dvanáctistovka.

Škoda Kamiq GT se světu oficiálně představí 4. listopadu v Tchien-ťinu. Díky němu automobilka na čínském trhu nabídne hned pět SUV. V nabídce doplní již zmíněný Kamiq, Karoq (v Číně nabízený s prodlouženým rozvorem), Kodiaq a Kodiaq GT (další SUV-kupé).

Související články

Témata
23. 10. 2019 14:02
Přední světla
současného Kam jsou strašná, toto je podstatně lepší.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud