Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Světová auta roku 2023 dle žen. Jak volily novinářky z celého světa?

Dominik Kovář
Diskuze (2)

Porota 63 novinářek ze 45 zemí vybrala vítěze Světového ženského auta roku 2023 (WWCOTY) v šesti různých kategoriích.

Anketa WWCOTY má za sebou již třináctý ročník, ve kterém se novinářky soustředí na pozitiva jednotlivých vozů ve svých segmentech na základě bezpečnosti, technologie, řízení, designu, dopadu na životní prostředí a poměru cena/výkon. Porota měla možnost se všemi kandidáty na výhru absolvovat testovací jízdy, aby byly výsledky podmíněné osobními zkušenostmi. 

Novinářky vybíraly celkem v šesti kategoriích - městský model, rodinná SUV, velké SUV, velký vůz, sportovní vůz a pick-up/4x4. Porota měla dokonce české zastoupení. To obsadila šéfredaktorka a zakladatelka online magazínu Žena v autě, Sabina Kvášová. 

Cenu nejlepšího městského modelu vyhrál elektrifikovaný crossover Kia Niro, který je mimochodem také jedním z deseti finalistů World Car Awards. Mezi velkými vozy zaznamenal úspěch další crossover, tentokrát z Francie - Citroën C5 X si toto prvenství připsal díky své pohodlnosti, prostornosti a nevšednímu vzhledu. 

Mezi velkými SUV uspěl až sedmimístný Nissan X-Trail, který se představil již ve čtvrté generaci. V kategorii pick-upů zaujal Ford Ranger svojí stylovostí a schopností se pohybovat v jakémkoliv terénu bez velkých obtíží. 

Předposlední kategorií, kterou je rodinné SUV, ovládl Jeep Avenger, který sbírá vavříny ve všech anketách podobného druhu. Historicky první elektrický Jeep vyhrál také populární anketu Evropského auta roku (COTY) pro rok 2023, kde vcelku jednoznačně porazil elektrický Volkswagen ID. Buzz a Nissan Ariya. 

Pro většinu automobilových fanoušků je kategorie sportovních vozů tou nejzajímavější. V ní zvítězilo Audi RS 3 se svým nesmrtelným pětiválcem pod kapotou. Zde ocenily novinářky z celého světa kombinaci vysokého výkonu s nejlepšími technologiemi, kterou Audi vyvinulo v závodech na okruzích. 

Video se připravuje ...

S mezinárodním dnem žen, který se slaví 8. března, bude vyhlášen celkový vítěz WWCOTY ze šesti výše zmíněných vítězů jednotlivých kategorií. Bylo by hezké vidět, kdyby se ženám zalíbil jeden z posledních poctivých spalovacích sporťáků z německého Ingolstadtu, ale něco nám říká, že velkým favoritem bude Jeep Avenger. 

Dominik Kovář
Diskuze (2)

Doporučujeme

20. 2. 2023 19:01
Re: Hmmmm
...protože to jsou ženy.

Chtějí se líbit, proto choděj polonahý. Kdo se podívá, je druhý den u soudu, kdo se nepodívá, je osočen z přehlížení a diskriminace. Jeden den se na*serou do sněmovny a druhej den si stěžujou, že nemají dost času na rodinu.
A tak je to se vším.
Avatar - pradeda777
20. 2. 2023 15:43
Hmmmm
....proč se ty ženy pořád chtějí od lidí odlišovat???????? :-(