Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Také Renault rozšíří nabídku elektromobilů. Během 18 měsíců dorazí dva nové

David Bureš David Bureš 11. 9. 2019 • 18:23
51
Zobrazit náhledy (51)
Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo

Dvě novinky jsou součástí plánů Renaultu na expanzi v oblasti elektromobilů. Do roku 2022 jich chce nabídnout osm.

Renault nastoupil na trend elektromobilty brzy, elektrický hatchback Zoe nabízí od roku 2012 a dodnes patří mezi nejžádanější elektrovozy v Evropě. Konkurence je ale neúprosná, a tak Renault musí reagovat na plány ostatních výrobců. S expanzí nabídky aut na elektřinu tak počítají i ve Francii.

Už při letošním představení druhé generace Zoe dala automobilka najevo, že plánuje představit do roku 2022 hned osm elektromobilů. Přitom půjde jak o nové generace stávajících aut (právě již představené Zoe, Kangoo Z.E.), tak o úplné novinky.

Na právě probíhajícím autosalonu ve Frankfurtu pak vedení Renaultu přiznalo, že dvě z nich uvidíme již během následujících 18 měsíců. Konkrétně půjde o elektrický crossover o velikosti Kadjaru a elektřinou poháněné miniauto o velikosti Twinga.

Renault přitom bude pokračovat ve stávající strategii, kdy novinky budou stejně jako Zoe svébytnými modely a nikoliv novými verzemi stávajících automobilů.

„Musíme mít elektromobil segmentu A, abychom uspokojili potřeby zákazníků,“ tvrdí ředitel plánování budoucích produktů Ali Kassaï s tím, že se jedná o relativně jednoduchý projekt. Dnešní Twingo sdílí platformu se Smartem Forfour, které už jako elektromobil nabízené je (dnes už výhradně), a tak nebude potřeba vyvíjet novou techniku.

Kassaï navíc odhalil, že Renault miniaturní elektromobil na bázi Twinga plánoval už dříve, kvůli nedostatečné infrastruktuře nabíječek ale na něj dosud nedošlo.

O elektrickém crossoveru pak Kassaï tvrdí, že bude větší než Zoe a ujede více kilometrů než malý hatchback. Zákazníci v této kategorii už zkrátka vyhledávají větší dojezd, protože s takovým autem často vyrážejí za hranice měst. Maximální dojezd 390 kilometrů Zoe by tak v případě takového crossoveru už nestačil.

Vedle elektromobilů však Renault počítá také s různými hybridy. Už dříve potvrdil příchod full-hybridního Clia a plug-in hybridního Capturu.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud