Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tatra se kvůli koronaviru nezastavila. Vyrábí dál

David Bureš David Bureš 23. 3. 2020 • 10:44
14
1
Zobrazit náhledy (14)
Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra

Tatra kvůli pandemii koronaviru dodržuje nejpřísnější hygienická opatření. Výroba nákladních automobilů však běží dál.

Výroba osobních automobilů v českých závodech stojí, produkci postupně zastavily závody Škody Auto, TPCA i Hyundaie. Naopak společnost Tatra Trucks vyrábí nákladní vozidla dál a omezení produkce v tuto chvíli ani neplánuje.

„Výroba v Tatře je kapacitně vytížena na maximum, jedeme na plno. O omezení výroby, zkracování pracovní doby či úpravě směn zatím neuvažujeme. Zatím nemáme žádné indikace, že by zákazníci omezovali či rušili projekty, ale je ještě příliš brzy na hodnocení dopadů," uvedl generální ředitel Pavel Lazar. Podle něj ale někteří subdodavatelé oznámili možnost zpoždění dodacích lhůt, což by produkci Tatry samozřejmě ovlivnilo.

Přesto se Tatra pandemii koronaviru samozřejmě přizpůsobila, aby eliminovala riziko nákazy svých zaměstnanců. Od 19. března bylo zavedeno plošné nošení roušek, zaměstnanci odboru stravování pak musejí navíc nosit rukavice a pravidelně si měřit teplotu.

V areálu továrny jsou rozmístěny antibakteriální prostředky, ve výrobních areálech i kancelářských budovách je posílen úklid a jsou dezinfikovány prostory. Kantýny byly uzavřeny, v hlavní jídelně se pak pracovníci musejí stravovat na směny a v dostatečné vzdálenosti od sebe.

Většina zaměstnanců mimo výrobu pracuje z domova, jsou zakázány větší schůze či exkurze. Porad se tak může účastnit maximálně šest osob, zakázány jsou též externí návštěvy. Nábor nových pracovníků pak probíhá telefonicky nebo přes Skype. Firma také stáhla své zaměstnance ze zahraničí. Navíc všichni ti, kteří se v poslední době vrátili ze zahraničních služebních cest, mají povinnost kontaktovat své lékaře.

Přísná opatření platí také při vjezdu dodavatelů a odběratelů do areálu kopřivnického výrobce. Řidiči vozidel musejí nosit roušku a ochranné rukavice, a kromě nutných činností při nakládce a vykládání vozidel či dalších nezbytných aktivit se musejí zdržovat v kabině vozidla a na minimum omezit kontakt se zaměstnanci Tatry.

Také v Kopřivnici pak bojují s nedostatkem roušek, které si musí vyrábět sami zaměstnanci. „Situaci řešíme svépomocí a díky nasazení zaměstnanců ji zvládáme. Ve shánění ochranných prostředků pomohla i naše partnerská společnost CSG, která roušky distribuuje do podniků skupiny,“ říká k tomu personální ředitelka Natálie Linhartová.

Související články

Témata
23. 3. 2020 20:48
Tatra
No jo. Tatra nezná bratra.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud